IQ test: aký je podľa vás najťažší darčekový balíček? Nájdete správnu odpoveď za menej ako 12 sekúnd?

V tejto logickej hádanke, ktorá sa často používa ako IQ test, skúste identifikovať najťažšie darčekové balenie spomedzi troch darčekových škatúľ na obrázku. Dokážete vyriešiť túto hádanku za 12 sekúnd alebo menej?

Ak ste typ človeka, ktorý miluje analytické hry a hádanky, táto hra je pre vás ako stvorená. Nie len je zábavný, ale poskytne vám presné posúdenie úrovne vášho IQ. Mnoho ľudí verí, že inteligenciu možno určiť podľa toho, ako rýchlo človek vyrieši problém.

Ak chcete vyriešiť tieto problémy, musíte myslieť mimo rámca. Odpoveď nebude taká jednoduchá, ako ste si pôvodne mysleli, takže musíte byť kreatívni. Dajte svoje logické schopnosti na skúšku s touto hádankou: identifikujte najťažšie darčekové balenie na obrázku.

IQ test: aký je najťažší darčekový balíček?

iq test – ktorý darček je najťažší
IQ test

Na obrázku vyššie musíte identifikovať najťažšie darčekové balenie. Pozorná myseľ môže vyriešte túto hádanku za 12 sekúnd starostlivou analýzou každého darčekového balenia umiestneného na váhe. Odpovede sú uvedené hneď pod otázkou, takže nepodvádzajte!

Tip: Analyzujte váhu darčekov na prvej váhe, potom na druhej.

Riešenie tejto logickej hádanky

Váha vám pomôže nájsť odpoveď na túto hádanku. V prvom kole sa na váhu umiestnil darčekový balíček s červenou stuhou a balíček so žltým vrchnákom a modrou stuhou. Darčeková krabička s červenou stuhou je ťažšia ako krabička so žltým vrchnákom a modrou stuhou.

Keď sme na váhu umiestnili druhú sadu škatúľ, zistili sme, že škatuľka s červenou stuhou bola ľahšia ako bodkovaná škatuľka s modrou stuhou.

Porovnaním týchto dvoch súborov údajov môžeme odvodiť, že spomedzi troch rôznych darčekových balení je ten s bodkami a modrou stuhou najťažší.

iq test – ktorý darček je najťažší – návod
IQ test

Táto hádanka bola navrhnutá tak, aby otestovala váš postreh a inteligenciu. Aby ste to vyriešili, musíte použiť laterálne myslenie. Odpoveď je, že krabica s modrou stuhou je najťažšia.

Ak ste vyriešili hádanku za 12 sekúnd, znamená to, že môžete byť celkom spokojní so svojimi kognitívnymi schopnosťami. Ale nebojte sa, tento typ hádaniek je len zábavný spôsob, ako si otestovať svoje IQ. Ak chcete poznať svoje skutočné IQ skóre, najlepšie je spraviť si oficiálny IQ test.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: aký je podľa vás najťažší darčekový balíček? Nájdete správnu odpoveď za menej ako 12 sekúnd?