IQ test: budete jedným z 2 z 10 ľudí, ktorí prejdú touto logickou výzvou za menej ako 45 sekúnd?

Výzvy a hlavolamy sa stali veľmi populárnymi na internete a sociálnych sieťach. IQ testy, mozgové hry a intelektuálne výzvy sú populárnou zábavou. Sú takí, ktorí radi riešia logické úlohy alebo si robia IQ test pre vlastnú spokojnosť alebo pre dojem na svojich priateľov. Dnes sa zameriame na a logická výzva konkrétne: posuňte 2 zápalky tak, aby boli obidva poháre plné.

IQ test: posuňte 2 zápasy, aby ste získali dva plné poháre

IQ testy a hádanky sú podnetné výzvy, ktoré testujú našu schopnosť riešiť problémy. Toto pozostáva z naplnenia dvoch pohárov pohybom iba 2 zápaliek. Je tam prázdny pohár a jeden plný, tvorený zápalkami. Cieľom je posunúť tieto 2 zápalky tak, aby boli oba poháre plné.

Presuňte 2 zápalky, aby ste získali 2 plné poháre
Presuňte 2 zápalky, aby ste získali 2 plné poháre

Robiť to, musíme byť pozorní a dobre si premyslieť najlepšie možné riešenie. Musíme sa sústrediť na hľadanie najlepšej cesty k dosiahnutiu cieľa. IQ testy sú skvelým spôsobom, ako stimulovať našu myseľ a prinútiť nás premýšľať.

Riešenie takýchto hádaniek si vyžaduje sústredenie a premýšľanie. Musíme byť pozorní a dôkladne premýšľať, aby sme našli najlepší spôsob, ako dosiahnuť cieľ, pričom musíme posunúť iba 2 zápalky, aby sme naplnili 2 poháre.

IQ testy sú ideálnym spôsobom, ako stimulovať našu myseľ a povzbudiť kritickejšie myslenie, a preto, aby ste uspeli v tomto type výziev, je dôležité udržať vašu pozornosť a sústredenie na maximum.

Riešenie logickej výzvy

Vyriešili sme výzvu a radi sa s vami podelíme o riešenie, ktoré je vysvetlené na obrázku nižšie.

Presuňte 2 zápalky, aby ste získali 2 plné poháre - riešenie
Riešenie

Ďakujem tým, ktorí prijali túto výzvu a strávili čas hľadaním riešenia. Dúfame, že budete s výsledkom spokojní a povzbudíme všetkých, aby sa o túto výzvu podelili so svojím okolím na sociálnych sieťach.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: budete jedným z 2 z 10 ľudí, ktorí prejdú touto logickou výzvou za menej ako 45 sekúnd?