IQ test: dokážete vyriešiť túto logickú hádanku za menej ako 35 sekúnd? Dokáže to len 5 % ľudí

Táto nová matematická úloha vám na pár minút zahreje mozog. Tento typ číselných hlavolamov je ideálny pre ľudí, ktorí si radi udržiavajú ostré mentálne schopnosti. Princíp je veľmi jednoduchý: musíte nájsť číslo, ktoré by malo logicky zaberať prázdne miesto, aby ste dokončili číselník.

Odpoveď na túto hádanku nie je nevyhnutne jednoduché nájsť a bude si vyžadovať trochu netradičného myslenia. Ale nebojte sa, ak sa budete dostatočne sústrediť, riešenie nájdete. Riešenie aj s vysvetlením vám ponúkame ďalej v článku.

Nájdete riešenie tejto hádanky za menej ako 35 sekúnd?

Väčšina ľudí je schopná vyriešiť tento matematický problém, ale len málo z tých, ktorí sa o to pokúšali, dokázalo nájsť riešenie za menej ako 35 sekúnd. Budete patriť medzi najlepších?

číselná a logická hádanka - ktoré číslo doplní kruh (1)
Dokážete vyriešiť túto hádanku za menej ako 35 sekúnd?

Aké číslo chýba k dokončeniu kruhu? Tu je podrobné riešenie

Tu je logika riešenia tejto hádanky. Čoskoro uvidíte, že na tejto číselnej hádanke nebolo nič zložité.

Kruh sa skladá zo 4 ciferníkov a v každom z nich sú 3 čísla. Aká je logika medzi dvoma krajnými číslami ciferníka a tým najvnútornejším? Tu sú podrobnosti, počnúc číselníkom č. 1 (1, 3, 73):

  • Číselník č. 1: 1+3=4 a 7-3=4
  • Vytočte číslo 2: 2+3=5 a 7-2=5
  • Vytočte číslo 3: 4+.2=6 a 8-2=6
  • Číselník č. 4: 1+5=6 a 9-3=6

Ako vidíte, správna odpoveď je: 2

Patríte medzi najlepších v tejto výzve?

Táto matematická úloha je skvelým spôsobom, ako si otestovať svoje schopnosti riešiť problémy. Princíp je veľmi jednoduchý, ale riešenie nie je ľahké nájsť. Ak dokážete vyriešiť túto hádanku za menej ako 35 sekúnd, patríte medzi najlepších!

Vyzvite svojich priateľov zdieľaním tejto hádanky. Ak máte 30 sekúnd navyše, neváhajte a prijmite túto vizuálnu výzvu. Je dobré na uvoľnenie mysle a pôsobí na oči.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: dokážete vyriešiť túto logickú hádanku za menej ako 35 sekúnd? Dokáže to len 5 % ľudí