IQ test: dokážete vyrovnať rovnicu pohybom jednej zápalky? Najlepší to dosiahnu za menej ako 8 sekúnd.

IQ test je hodnotenie, ktoré odhaduje úroveň uvažovania a inteligencie človeka. Testovanie IQ je v posledných rokoch veľmi populárnym hnutím a na sociálnych sieťach sa zdieľajú hádanky od najťažších po najjednoduchšie.

Dnes vám prinášame a hlavolam ktorý sa na prvý pohľad môže zdať jednoduchý, ale pre tých, ktorí ho chcú vyriešiť, predstavuje veľkú výzvu: dokážete vyrovnať rovnicu pohybom jednej zápalky? Najlepší to dosiahnu za menej ako 8 sekúnd.

Pre túto výzvu je úloha jednoduchá: získať správnu rovnicu s minimálnym počtom možných ťahov, pohybom jednej zápalky. Táto hra je však komplikovanejšia, než sa zdá, pretože vyžaduje poriadnu dávku inteligencie a nedá sa vyriešiť bez použitia logiky.

Táto hra je založená na šikovnom využívaní dostupných objektov s cieľom nájsť optimálne riešenie na dokončenie tejto nemožnej rovnice. Cieľom je preto vrátiť tejto rovnici jej vnútornú logiku pohybom iba jednej zápalky.

IQ test: vyvážte rovnicu 9+0=0 pohybom jednej zápalky

Určite ste sa už stretli s hlavolamami a hádankami, ktoré otestovali vašu inteligenciu. Dnes vám prinášame a hlavolam kto vás požiada, aby ste to vyriešili mimo rámca: budete schopní vyrovnať túto nemožnú rovnicu? Na tento účel môžete pohnúť iba jednou zápalkou.

IQ test - 9+0=0
IQ test

Cieľom je preto vrátiť rovnici 9+0=0 jej vnútornú logiku pohybom iba jednej zápalky. Toto je náročné cvičenie, ktoré preverí vašu schopnosť logicky myslieť a vašu schopnosť inteligentne využívať predmety, ktoré máte k dispozícii.

Táto hádanka je skvelým cvičením na stimuláciu vašej mysle a vašej schopnosti prichádzať s kreatívnymi riešeniami. V skutočnosti budete musieť pozorovať entity, ktoré máte k dispozícii, a logicky uvažovať, aby ste našli riešenie. Všetko, čo potrebujete, je sústredenie a vytrvalosť na vyriešenie hádanky.

Riešenie IQ testu

Gratulujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto výzvy! Naozaj na nás zapôsobila vaša schopnosť riešiť zložité hádanky.

Riešenie, ktoré my hľadáme je „0+0=0“. Riešenie je vysvetlené na obrázku nižšie.

Existujú aj iné možné riešenia a „9+0=9“ je jedným z nich. Našli ste iné riešenia?

IQ test - 9+0=0 - návod
Riešenie

Takže ešte raz gratulujem všetkým, ktorí našli správnu odpoveď! Ďakujem veľmi pekne za hranie. Tieto typy výziev sú na sociálnych sieťach, akými sú Facebook a Instagram, veľmi populárne a pre každého je tu niečo.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: dokážete vyrovnať rovnicu pohybom jednej zápalky? Najlepší to dosiahnu za menej ako 8 sekúnd.