IQ test: dokážete získať 6 trojuholníkov presunutím dvoch zápaliek? 95 % ľudí to nedokáže za menej ako 20 sekúnd

V posledných rokoch sa hádanky a iné hlavolamy stali veľmi populárnymi na internete a sociálnych sieťach. Intelektuálne výzvy sa znásobili a ponúkajú používateľom internetu chvíle zábavy a rozptýlenia. Najznámejším z nich je IQ test, ktorý spočíva v premiestnení dvoch zápaliek tak, aby vytvorili šesť trojuholníkov. Tento cvik sa môže zdať na prvý pohľad jednoduchý, ale v skutočnosti je oveľa zložitejší, ako vyzerá: len 5 % ľudí ho dokáže vykonať za menej ako 20 sekúnd. Ste pripravení? V tejto výzve si budete musieť otestovať svoje schopnosti!

IQ testy sú mentálne cvičenia, ktoré merajú úroveň inteligencie človeka a majú rôzne formy. Avšak, nemerajú len všeobecnú inteligenciu ale aj rýchlosť a schopnosť riešiť zložité problémy. Na druhej strane, mozgové výzvy sú hravejšie hry, ktoré môžu byť veľmi rozmanité: hádanky, slovné hry atď. Sú vynikajúcim spôsobom stimulácie mozgu a dobre sa baviť.

IQ test: Presuňte 2 zápalky a vytvorte 6 trojuholníkov

IQ testy a puzzle štúdie sú formy zábavy ktoré stimulujú logické myslenie a schopnosť riešiť problémy. V tomto type úloh je zvyčajne cieľom nájsť riešenie daného problému pomocou obmedzený počet nástrojov. V tomto prípade je úlohou použiť 2 zápalky na vytvorenie 6 trojuholníkov z 2 už vytvorených trojuholníkov.

IQ test _ presunúť 2 zápalky a vytvoriť 6 trojuholníkov - výzva
Presunutím 2 zápaliek vytvorte 6 trojuholníkov

Môže to znieť jednoducho, ale môže to byť aj dosť ťažké, ak nepoznáme správne matematické techniky a pojmy. Takže musíme nájsť riešenie pomocou príslušná metodikaKeď pochopíme, ako tento problém vyriešiť, môžeme ho použiť na iné podobné testy IQ a hádanky. Keď pochopíme, ako tento problém vyriešiť, môžeme ho použiť na iné podobné testy IQ a hádanky.

Na dosiahnutie úspechu v tomto type výzvy je potrebná intenzívna koncentrácia. Musíte analyzovať problém, usporiadať informácie a nájsť najlepší spôsob riešenia hádanky. IQ testy a hlavolamy sú nielen zábavné, ale môžu byť aj veľkou výzvou pre naše logické myslenie a schopnosť nájsť riešenie daného problému.

Na dosiahnutie uspokojivých výsledkov je však potrebné nájsť správnu metodiku a použiť obmedzený počet nástrojov. Dobrá koncentrácia a usilovná aplikácia sú potom nevyhnutné na to, aby ste čo najlepšie využili možnosti, ktoré tieto testy ponúkajú.

Riešenie testu IQ

Gratulujeme všetkým, ktorí prijali výzvu a našli riešenie! Musíte presunúť 2 zápalky tak, ako je znázornené na obrázku.

IQ test _ presunúť 2 zápalky a vytvoriť 6 trojuholníkov - riešenie
Riešenie

Neváhajte a zdieľajte túto výzvu so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach, aby sa aj oni mohli pokúsiť nájsť riešenie!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: dokážete získať 6 trojuholníkov presunutím dvoch zápaliek? 95 % ľudí to nedokáže za menej ako 20 sekúnd