IQ test: Ktorá zápalka sa musí posunúť, aby bola rovnica správna? Na nájdenie riešenia tejto hádanky máte len 8 sekúnd!

IQ testy, hádanky a úlohy sú neoddeliteľnou súčasťou vzdelávacích hier, ktoré stimulujú myseľ a pomáhajú rozvíjať logické myslenie. Hádanky, ako je IQ test, sú obzvlášť populárne na sociálnych sieťach, kde sa zdieľajú medzi priateľmi a rodinou, aby sa zistilo, či niekto dokáže vyriešiť problém v krátkom čase.

Dnes si otestujeme vaše logické schopnosti pomocou krátkej otázky. Rovnica 5-9=6 sa zdá byť neriešiteľná, ale viete, ktorú zápalku presunúť, aby bola rovnica správna? Znie to jednoducho, ale zvládnete to za menej ako 8 sekúnd?

Keď čelíte takejto výzve, musíte začať analýzou problému a hľadať riešenie, ktoré má zmysel. To je to, čo musíte urobiť, aby ste vyriešili túto hádanku: hľadajte zhodu, ktorú možno presunúť tak, aby sa rovnica stala správnou. Možno spočiatku nebudete presne vedieť, ako to urobiť, ale nezúfajte! Neponáhľajte sa a pokúste sa vyriešiť problém skôr, ako vyprší časovač.

Dúfajme, že včas nájdete tú správnu partiu a úspešne absolvujete tento IQ test! Nezabudnite, že ide o zábavnú hru a netreba sa cítiť vystresovane alebo zastrašene. Venujte chvíľu času analýze problému a zistite, či dokážete nájsť riešenie za menej ako 8 sekúnd.

Vyriešte IQ test: Ktorú zápalku by ste mali presunúť, aby ste vyrovnali rovnicu?

IQ test: ktorú zápalku treba presunúť, aby bola rovnica správna? Na vyriešenie tejto hádanky máte len 8 sekúnd!
Vyriešte IQ test: ktorú zápalku treba presunúť, aby bola rovnica vyvážená?

IQ test je vzrušujúca hra, ktorá preverí vaše logické myslenie a schopnosť nájsť rýchle riešenia. Ak chcete uspieť, musíte pozorne sledovať a sústrediť sa na danú úlohu.

To si niekedy môže vyžadovať, aby ste na vyriešenie hádanky použili iné ako bežné prostriedky. Dnes sa presvedčíme, či ste na túto výzvu pripravení!

Naši čitatelia budú musieť rýchlo rozmýšľať a zistiť, ktorú zápalku presunúť tak, aby rovnica 5-9=6 bola správna. Máte na to 8 sekúnd a nie je to len otázka výpočtu, ale aj logiky.

Sme zvedaví, či túto výzvu zvládnete, tak sa pustite do práce a zistite, či dokážete vyriešiť tento IQ test!

Riešenie IQ testu: dobre umiestnená zápalka na vyriešenie hádanky!

A je to tu! Čas vypršal a my sa už nevieme dočkať, či ste včas našli tú správnu voľbu. Táto výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Instagram, kde si ju zdieľajú priatelia a členovia rodiny, aby si otestovali svoje logické schopnosti. Našli ste riešenie?

Riešenie IQ testu: dobre umiestnená zápalka na vyriešenie hádanky!
Riešenie IQ testu: dobre umiestnená zápalka na vyriešenie hádanky!

Musíme povedať, že ste urobili dobre, ak ste túto úlohu zvládli, pretože nejde len o matematický problém, ale aj o logickú otázku. Riešenie je 9-3=6: presunutím zápalky z čísla 9 na číslo 3 sa sčítanie stáva správnym! Obrázok sme uviedli vyššie, aby sme ho vysvetlili podrobnejšie. Gratulujeme všetkým, ktorí úspešne absolvovali IQ test!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: Ktorá zápalka sa musí posunúť, aby bola rovnica správna? Na nájdenie riešenia tejto hádanky máte len 8 sekúnd!