IQ test: len málo ľudí prejde touto matematickou výzvou so zhodami za menej ako 25 sekúnd. a ty?

Intelektuálne výzvy, hlavolamy a logické hry sú na internete a sociálnych sieťach veľmi obľúbené. Ľudia, ktorí sa zapájajú do tohto typu činnosti, sa obzvlášť radi venujú logické výzvy zaujímavé a stimulujúce pre ich mozog. Tento článok vám ponúka novú matematickú výzvu so zhodami: cieľom je posunúť jednu zápalku tak, aby bola rovnica 9+3×2=2 správna. Ak chcete vyskúšať a dokončiť túto výzvu, prečítajte si ďalšie podrobnosti!

IQ test: ktorú zápalku treba posunúť, aby bola rovnica správna?

IQ testy a hádanky sú stimulujúce výzvy, ktoré nám umožňujú intelektuálne sa otestovať. Cieľom je vyriešiť problém pomocou logiky a koncentrácie. V prípade a IQ test, výzva pozostáva z pohybu jednej zápalky tak, aby bola rovnica 9+3×2=2 správna.

IQ test - 9+3x2=2
IQ test

Môže to znieť jednoducho, ale nájdenie správneho riešenia si vyžaduje dodatočné úsilie. Na vyriešenie tohto typu je preto potrebné sa dobre sústrediť výzva. Musíme si nájsť čas na analýzu každej možnosti a zamyslieť sa nad dôsledkami, ktoré z toho vyplynú.

Aby ste uspeli v zápasovej výzve, je potrebné ukázať koncentráciu a vynaliezavosť. Keďže cieľom je posunúť zápas tak, aby sa rovnica stala správnou, je potrebné pochopiť, ako každý prvok problému interaguje s ostatnými. Tieto cvičenia sú stimulujúce, pretože odhaľujú naše skryté talenty a testujú našu inteligenciu. Na zvládnutie tejto výzvy je preto potrebná trvalá koncentrácia.

Riešenie logickej výzvy

Konečne sa našlo správne riešenie tejto matematickej výzvy! Správna rovnica bola 8-3×2=2 a zápas, ktorý sa má presunúť, je na obrázku nižšie.

IQ test - 9+3x2=2 - návod
Riešenie

Radi by sme poďakovali všetkým účastníkom za ich čas a odhodlanie riešiť túto výzvu. Neváhajte zdieľať túto hru so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby sa tejto výzvy mohli chopiť aj vaši priatelia alebo rodiny!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: len málo ľudí prejde touto matematickou výzvou so zhodami za menej ako 25 sekúnd. a ty?