IQ test: ľudia, ktorí nájdu riešenie za menej ako 45 sekúnd, sú považovaní za géniov!

Sociálne siete sú plné rôznych výziev a hádaniek, ktoré sú predmetom rozhovorov medzi priateľmi a kontaktmi. THE myšlienkové hry sú obzvlášť populárne a niekedy môžu ponúknuť intelektuálne výzvy, ktoré prinútia hráčov premýšľať.

Dnes vám prinášame a matematická výzva celkom zaujímavé: Víťaz prekonal vzdialenosť za 15 sekúnd, druhý za 21 sekúnd atď. Koľko sekúnd bude trvať, kým šiesty pretekár prekročí čiaru?

Dokážete nájsť riešenie za menej ako 45 sekúnd? Je čas otestovať svoj rozum!

IQ testy a intelektuálne výzvy sú veľmi bežne používané nástroje na meranie úrovne uvažovania, logiky a porozumenia človeka. Môžu byť veľmi užitočné pri hodnotení schopnosti jednotlivca nájsť riešenia zložitých problémov. Poskytujú tiež skvelú príležitosť na zlepšenie zručností pri riešení problémov a kritickom myslení.

IQ test: aký bude čas, kedy šiesty športovec prejde cieľom?

IQ testy a hádanky sú zábavným spôsobom, ako otestovať naše kognitívnych schopností. Tentoraz je úlohou určiť, ako dlho bude trvať, kým šiesty športovec prekročí čiaru.

iq test – koľko sekúnd trvalo šiestemu bežcovi prebehnutie cieľovej čiary
IQ test

Poznáme časy prvých piatich športovcov: víťaz prekonal vzdialenosť za 15 sekúnd, druhý za 21 sekúnd a tak ďalej podľa stopiek na obrázku.

Ako však poznať čas šiesteho pretekára? Musíme nájsť a efektívnu stratégiu, čo nám umožní nájsť správnu odpoveď. Možno nám môžu napovedať rozdiely medzi časmi piatich najlepších športovcov? Musíme tiež počítať s tým, že čím viac sa blížime k cieľu, tým je ťažšie zrýchliť.

IQ testy a hádanky si vyžadujú veľa reflexia a kreativita. Môžu sa zdať ťažké, ale na nájdenie riešenia musíte použiť svoje schopnosti. V tomto špecifickom prípade je možné, že šiesty pretekár prekročí čiaru za 30 sekúnd, ale je to len odhad. Aby ste s istotou vedeli, ako dlho mu to trvalo, budete musieť počkať, kým preteky dokončia všetci športovci.

Aby ste uspeli v tomto type výziev, je dôležité sústrediť sa a mať dobrú stratégiu. Zvážte časy prvých piatich športovcov a nájdite spôsob, ako uhádnuť čas šiesteho. Na nájdenie správnej odpovede je nevyhnutná aj reflexia a pozorovanie. Po nájdení hypotézy sa musí skontrolovať, či je správna.

Riešenie logickej výzvy

Tu je odpoveď: šiesty pretekár prešiel cieľom za 39 sekúnd ! Musíme poďakovať všetkým, ktorí prijali túto výzvu a strávili čas hľadaním riešenia.

Vďaka výpočtovej logike dostaneme: 15 + (1 + 5) = 21; 21 + (2 + 1) = 24; 24 + (2 + 4) = 30; 30 + (3 + 0) = 33; 33 + (3 + 3) = 39, dospeli sme k správnemu výsledku.

Zdieľajte teda výzvu okolo seba na sociálnych sieťach a pozvite ďalších ľudí, aby túto výzvu prijali!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: ľudia, ktorí nájdu riešenie za menej ako 45 sekúnd, sú považovaní za géniov!