IQ test: málokomu sa podarí nájsť riešenie tejto výzvy pomocou zápasov za menej ako 20 sekúnd!

Hádanky a puzzle hry sú dnes veľmi populárne na internete a na sociálnych sieťach. Intelektuálne výzvy, intelektuálne hry a logické výzvy sú niektoré z nich a môžu byť stimulačnými cvičeniami pre mozog. V tomto článku vám poskytneme a logická výzva pozostávajúce z formovania 3 trojuholníkov presunutím iba 3 zápaliek z počiatočného tvaru. Uvidíme, či to dokážeš vyzdvihnúť intelektuálna výzva.

Cieľom je vytvoriť 3 trojuholníky posunutím 3 zápaliek z počiatočného tvaru. Na začiatok sa pozrime na detaily výzvy…

IQ test: vytvorte 3 trojuholníky presunutím 3 zápaliek!

IQ testy sú cvičenia, ktoré merajú úroveň kognitívnych schopností. Hádanky a výzvy sú dôležitou súčasťou týchto testov a môžu byť veľmi rôznorodé. Jednou z takýchto hádaniek je vytvorte 3 trojuholníky presunutím 3 zápaliek z daného tvaru.

3 trojuholníkový IQ test
3 trojuholníkový IQ test

Aby ste to dosiahli, musíte sa dobre sústrediť a nájsť najlepšie možné riešenie.

Nájdenie správneho výsledku je vzrušujúca výzva, pretože na úspešné zvládnutie testu je potrebná určitá logika a ďalšie úsilie. Musíte si nájsť čas na skúšanie rôznych konfigurácií, kým nenájdete tú správnu.

Musíme tiež pozorne sledovať zápasy, aby ich konečné pozície skutočne tvorili požadované trojuholníky.

Riešenie dnešnej hádanky

Radi by sme sa poďakovali všetkým, ktorí prijali výzvu a venovali čas hľadaním riešenia. Riešenie je vysvetlené na obrázku nižšie : nesmieme zabudnúť spočítať veľký vonkajší trojuholník!

3 trojuholníky IQ test - návod
Riešenie

Neváhajte a podeľte sa o túto výzvu so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby ste aj naďalej cvičili svoj mozog a dobre sa zabávali s rodinou či priateľmi!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: málokomu sa podarí nájsť riešenie tejto výzvy pomocou zápasov za menej ako 20 sekúnd!