IQ test: málokto dokáže vyriešiť túto výzvu za menej ako 60 sekúnd!

Výzvy a hlavolamy sa stali veľmi populárnymi na internete a sociálnych sieťach. Logické hry, intelektuálne výzvy a intelektuálne hry stimulujú mozog aj logiku a môžu byť veľmi zaujímavé.

Toto výzva, je pomerne zložitý a vyžaduje si dobrú schopnosť riešiť problémy. Ide o to nájsť presný počet zhôd, ktoré treba aspoň sčítať, aby sme zo 7 počiatočných trojuholníkov získali 18 trojuholníkov.

Ste pripravení prijať túto výzvu? Tak poďme na to!

IQ test: Pridajte čo najmenej zápasov, aby ste získali 18 trojuholníkov

IQ testy a hádanky prichádzajú vo forme výziev ktoré si vyžadujú sústredenie a pozorovanie. V tomto teste na začiatku je 7 trojuholníkov. Naším cieľom je pridať čo najmenej zápasov získať 18 trojuholníkov. Musíme si preto dobre premyslieť, ako postupovať pri riešení tohto typu situácie. Musíme venovať pozornosť rôznym možným konfiguráciám a nájsť tie najefektívnejšie.

pridajte zápasy, aby ste získali 18 trojuholníkov
pridajte zápasy, aby ste získali 18 trojuholníkov

IQ testy sú určené na testovanie našich kognitívnych schopností a našej schopnosti riešiť problémy. Môžu mať rôzne podoby, napríklad výpočty alebo logické hry. Pri tomto druhu cvičenia musíme pozorne analyzovať poskytnuté informácie a nájsť riešenie prispôsobené tomuto prípadu.

Tento typ výzvy testuje našu schopnosť sústrediť sa na konkrétny problém, aby sme ho úspešne vyriešili. Je dôležité, aby sme zostali sústredení na hľadanie najlepšieho možného riešenia bez priveľa zápasov navyše.

Aby sme zvládli IQ test alebo hádanky, musíme sa dobre sústrediť a pozorovať dané informácie. Je potrebné vziať do úvahy možné konfigurácie, aby ste našli najefektívnejšie. Tieto výzvy si preto vyžadujú osobitnú pozornosť a neustále zameranie na dosiahnutie najlepšieho možného výsledku. Udržiavanie optimálnej koncentrácie je nevyhnutné na dosiahnutie požadovaného cieľa s čo najmenším počtom zápasov.

Dlho očakávané riešenie

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí pracovali na hľadaní riešenia tejto výzvy. Skutočne bolo potrebné pridať 9 zápasov, ako je znázornené na obrázku nižšie.

pridaním zápaliek získate 18 trojuholníkov - riešenie
Riešenie

Všetkým zúčastneným gratulujeme za ich prehľad a vynaliezavosť. Aby sme odmenili ich úsilie, pozývame všetkých účastníkov, aby túto výzvu zdieľali so svojím okolím na sociálnych sieťach. Tak neváhaj a pošli túto výzvu ďalej!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: málokto dokáže vyriešiť túto výzvu za menej ako 60 sekúnd!