IQ test: málokto prejde touto výzvou so zápasmi za menej ako 9 sekúnd

test qi : 4x9=46

Dnes vám prinášame hlavolam, ktorý si vyžaduje veľa premýšľania a vynaliezavosti, aby ste našli riešenie. Naša hádanka dňa pozostáva z jednoduchej matematickej rovnice: 4×9=46. Cvičenie však sťažuje to, že nestačí vyriešiť rovnicu mentálnym výpočtom: musíte použiť zápalky!

Je známe, že IQ testy testujú intelektuálne schopnosti účastníkov rôznymi a rôznorodými hádankami. Tieto cvičenia sú určené na meranie IQ určením času potrebného na vyriešenie každého problému. Tí najnadanejší dokážu nájsť riešenia za menej ako 9 sekúnd! V našej hádanke dňa preto musíme pohnúť 2 zápalkami, aby bola rovnica správna. Ste na to?

IQ test: presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica 4×9=46 správna

Dnes vás pozývame, aby ste prijali veľkú výzvu! Našou hádankou dňa je jednoduchá matematická rovnica: 4×9=46. Čo však sťažuje tento problém, je to, že nestačí vyriešiť rovnicu mentálnym výpočtom: na vyrovnanie rovnice musíte použiť zápalky!

iq test: 4x9=46
IQ test: vyrovnávanie rovnice

Je dôležité dobre pozorovať a sústrediť sa, aby ste našli riešenie. Ak chcete prejsť týmto testom, budete musieť myslieť mimo rámca a nájsť riešenie za menej ako 9 sekúnd. Už sa nevieme dočkať, či na to máte! Môžete teda pohnúť 2 zápalkami, aby bola rovnica správna? Veľa štastia !

Pozývame vás, aby ste prijali výzvu, ktorá stimuluje vašu myseľ a kreativitu! Našou hádankou dňa je jednoduchá matematická rovnica: 4×9=46. Čo však sťažuje tento problém, je to, že nestačí vyriešiť rovnicu mentálnym výpočtom: na vyrovnanie rovnice musíte použiť zápalky! Aby sme teda uspeli v tejto výzve, je potrebné pozorovať a sústrediť sa.

Prečítajte si tiež:   Ako odhaliť manipulatívneho partnera, ktorý je zamilovaný: 7 účinných tipov pre vás

Riešenie hádanky

Nájsť riešenie našej hádanky dňa nebola ľahká úloha! Ďakujeme, že ste prijali výzvu a vyriešili túto matematickú rovnicu: 4×9=46. Kľúč k nájdeniu riešenia bol v používaní zápaliek, no museli ste využiť aj svoju kreativitu a logiku.

iq test - presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica správna
Riešenie IQ testu

Aby sme vyriešili túto hádanku, museli sme posunúť zápalku zo 6 na 4 a jednu zo zápaliek presunúť zo 4 do formy 5. Takže správnym sčítaním zápaliek dostaneme 5×9=45. Na zdravie! Vaša inteligencia vyriešila túto hádanku za menej ako 9 sekúnd!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » IQ test: málokto prejde touto výzvou so zápasmi za menej ako 9 sekúnd