IQ test: Myslíte si, že ste dostatočne inteligentní na to, aby ste našli riešenie za menej ako 60 sekúnd?

test qi : quel est le nombre manquant dans le troisième carré

Výzva, ktorá na vás dnes čaká, je zdanlivo jednoduchá: nájdite chýbajúce číslo v numerickej a logickej hádanke. Tri políčka, z ktorých každé má rôzne čísla, sú výzvou pre vašu myseľ. Cieľ? Objavte matematický model, ktorý spája tieto čísla nájsť chýbajúce číslo v treťom štvorci. Misia, ktorú časom zvládnu len tí najbystrejší. Budeš jedným z nich? ?

Inteligencia je schopnosť meniť sa. – Stephen Hawking

Pozorovanie je najlepší prístup

Ak chcete rýchlo prekonať túto výzvu, kľúčom je pozorovanie. Venujte chvíľu skúmaniu číselných radov usporiadaných v každom štvorci. Ak to urobíte, pravdepodobne objavíte logický vzor, ​​akúsi červenú niť, ktorá vás dovedie k chýbajúcemu číslu. Práve táto šikovná dedukcia bude znamenať celý rozdiel.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch
iq test: aké je chýbajúce číslo v treťom štvorci
Aké je chýbajúce číslo v treťom štvorci

Krása digitálnych hádaniek

Číselné hádanky sú fantastickým ihriskom na vycibrenie vašich logických a matematických schopností. Stimulujú myseľ, zostrujú reflexiu a prinášajú isté zadosťučinenie, keď sa ich človeku podarí vyriešiť. V našej hádanke každý štvorec obsahuje kľúčové indície, ktoré vás pri správnom rozlúštení dovedú k riešeniu. Buďte ostražitípretože každý detail sa počíta.

Nápoveda, ktorá vám pomôže nájsť riešenie

Ak vás hádanka stále necháva v rozpakoch, ponúkame vám nápovedu: každý štvorec je dejiskom operácie násobenia a odčítania. Vašou úlohou je zistiť, ako tieto operácie súvisia s číslami v každom štvorci.

Riešenie našej hádanky je 17. Ale nezastavujte sa pri tom, skúste nájsť zdôvodnenie tohto výsledku. Tu je skutočná výzva.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu

Vysvetlenie riešenia

Tu je kľúč k hádanke:

iq test - aké je chýbajúce číslo v treťom štvorci - riešenie
Riešenie

V prvom štvorci máme nasledujúce operácie: 3×4=12 a 17-5=12.

Pre druhý štvorec sú operácie: 7×2=14 a 25-11=14.

A nakoniec v treťom štvorci: 5×2=10 a 17-7=10.

Tento diagram ukazuje, že nájdené číslo bolo skutočne 17. podarilo sa vám vyriešiť túto hádanku bez podvádzania ?

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » IQ test: Myslíte si, že ste dostatočne inteligentní na to, aby ste našli riešenie za menej ako 60 sekúnd?