IQ test: najlepší zvládnu túto matematickú výzvu za menej ako 20 sekúnd. a ty?

Test QI : 41-2=4

IQ testy sú jedným z prvých spôsobov merania inteligencie a kognitívneho výkonu. Tieto testy sú často založené na hádankách a výzvach čo môže byť prospešné pre stimuláciu logického myslenia a kritického uvažovania. Hádanky môžu byť veľmi rozmanité, od matematických výpočtov až po starostlivé pozorovanie obrazu. IQ testy sú preto dobrým spôsobom, ako trénovať svoj mozog pri hľadaní kreatívnych riešení problémov.

Dnes máme pre vás špeciálnu výzvu. Toto je matematická rovnica ktorého výsledok je nepravdivý, ale musí byť opravený. Vašou úlohou je presunúť dva zápasy aby bola rovnica vyvážená. Máte 20 sekúnd na to, aby ste sa dostali medzi najlepších!

Výzva: Presuňte 2 zápalky, aby bola rovnica správna

IQ test: 41-2=4
IQ test

Toto cvičenie sa môže zdať jednoduché, ale vyžaduje dobrý postreh a celkovú koncentráciu. Musíte pozorne sledovať všetky zápasy, aby ste pochopili, ako ich pohybovať, aby ste dosiahli požadovaný výsledok. Kľúčom je myslieť mimo rámca, aby ste našli najefektívnejšie riešenie.

Na nájdenie správneho riešenia musíme uplatniť aj naše matematické znalosti a logické schopnosti. Musíme teda vziať do úvahy, že 41-2=4. Na vyriešenie tejto výzvy máme 20 sekúnd! Tak čo, podarí sa vám vyrovnať rovnicu?

Riešenie matematickej výzvy so zápalkami

Máte riešenie za menej ako 20 sekúnd? Takže, gratulujem! Ak ste túto výzvu ešte nesplnili, nezúfajte. Riešenie je 11-2=9 a my sme vložili obrázok, ktorý vysvetľuje, ako to dosiahnuť.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch
IQ test - 41-2=4 - návod
Riešenie

Táto výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach ako Twitter, Instagram a Facebook. Mnohí používatelia vyskúšali túto hádanku a zdieľali svoje riešenia so svojimi priateľmi. Je teda čas zistiť, či ste našli tú správnu kombináciu!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » IQ test: najlepší zvládnu túto matematickú výzvu za menej ako 20 sekúnd. a ty?