IQ test: operácia 9+5=2 je správna, ale prečo? 9 z 10 ľudí nevie nájsť odpoveď na túto hádanku!

Logické hádanky sú rozhodujúce pre testovanie nášho mozgu a myslenia. Ponúkame vám logickú výzvu, ktorá narobila na sociálnych sieťach poriadny hluk. Podarí sa vám to vyriešiť? Ukážeme vám to nižšie.

Táto matematická hádanka obletela celý svet v deň Pi, známy aj ako Medzinárodný deň matematiky. Takže, v ktorom prípade je operácia 9+5=2 správna? V prvom rade je dôležité zvážiť, prečo sa oslavuje Deň pí.

Čo je to číslo „PI“?

PI je iracionálne číslo, ktoré je tiež matematickou konštantou s vysokou hodnotou. Je reprezentovaný gréckym písmenom π a získame ho vydelením dĺžky kruhu jeho priemerom. Je tiež široko používaný na riešenie matematických, fyzikálnych problémov a tiež vo svete inžinierstva, kozmológie a fyziky. Je nepochybne jedným z najväčších predstaviteľov matematického sveta.

IQ test: ako môže byť táto rovnica správna?

iq test - 9+5=2
IQ test

Hoci sa táto logická hádanka môže zdať komplikovaná, v skutočnosti je celkom jednoduchá. Len k tomu treba pristupovať z rôznych uhlov pohľadu. Inými slovami, logiku si zvyčajne spájame s každodenným životom a tým, na čo bola naša myseľ už podmienená. Ale ak sa dostaneme z tohto rámca, môžeme nájsť riešenia rôznych hádaniek.

Táto hádanka zmiatla veľa ľudí a len veľmi málo ľudí našlo riešenie. 9+5=2 sa môže zdať ako nepravdivé tvrdenie, ale v skutočnosti to dáva väčší zmysel, než by ste si mysleli. Výzvou je prísť na to, ako sa tam dostať, pretože existuje logická odpoveď.

Ak sa vám to zdá zložité, mysli na jeden z najikonickejších prvkov času. Odpoveď môže byť tam. Ak nenájdete odpoveď, nezúfajte. Odpoveď vám prinášame vo zvyšku článku.

Riešenie IQ testu

Nápoveda o počasí, ktorú sme vám poskytli, nám pomohla nájsť odpoveď na túto hádanku. Čas beží v smere hodinových ručičiek. Ak teda k 5 pripočítame 9 hodín, dostaneme 2.

iq test - 9+5=2 - návod
Riešenie

Ak ste mali správnu úvahu a logiku, aby ste našli odpoveď, gratulujeme! Ak nie, nevadí, môžete skúsiť vyriešiť ďalšie hádanky, ktoré tu ponúkame.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: operácia 9+5=2 je správna, ale prečo? 9 z 10 ľudí nevie nájsť odpoveď na túto hádanku!