IQ test pre géniov: dokážete vytvoriť 4 štvorce presunutím jednej zápalky? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné

Test IQ je nástroj na hodnotenie inteligenčného kvocientu jednotlivca. Tieto testy sú určené na meranie schopnosti človeka riešiť hádanky, chápať pojmy a učiť sa nové veci.

Testy IQ sú veľmi populárne, pretože sa považujú za dobrý spôsob, ako overiť intelektuálne schopnosti a určiť, či má niekto vysoké IQ alebo nie. Okrem toho sú hry a hádanky skvelým spôsobom, ako stimulovať mozog a dokázať svoju schopnosť riešiť zložité problémy.

Od nástupu digitálneho sveta sa na sociálnych sieťach objavili testy IQ. Ľudia sa o svoje výsledky delia so svojimi priateľmi, čo pomáha zvyšovať popularitu IQ testov.

V poslednom čase upútala pozornosť používateľov internetu jedna konkrétna výzva: Podarí sa vám vytvoriť „4 štvorce“ presunutím jednej zápalky? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné. Ale nie je to tak! Ukážeme vám, ako túto hádanku vyriešiť.

IQ test: Vyriešte výzvu na 4 štvorce

Našou dnešnou hádankou je vytvoriť 4 štvorce presunutím jednej zápalky. Na to sa musíte pozorne pozrieť a premyslieť si, ako najlepšie použiť zápalku na vytvorenie 4 štvorcov.

IQ test - presunutím 1 zápalky vytvorte 4 štvorce
IQ test: vyriešte výzvu na 4 štvorce

Odporúčame vám tiež, aby ste premýšľali netradične a vyskúšali veci, ktoré ste ešte neskúšali. V hádanke sa môže skrývať pasca: nepustite ju! Ak ste pripravení, môžeme sa pustiť do skladačky.

Keď pochopíte princíp a možnosti skladačky, je čas zapojiť svoju myseľ a kreativitu. Venujte čas pozorovaniu a sústredeniu sa na výzvu.

Keď máte v hlave nápad, bavte sa skúšaním rôznych konfigurácií, aby ste dosiahli svoj cieľ. Nebojte sa skúšať netradičné veci! Ak ste pripravení, môžeme začať.

Pozrime sa, či ste našli riešenie

Určite sa už neviete dočkať riešenia našej hádanky dňa. Táto výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook a Instagram. Nižšie uvádzame obrázok, ktorý vysvetľuje riešenie.

IQ test - presunutím 1 zápalky získate 4 štvorce - riešenie
Pozrime sa, či ste našli riešenie

Riešením pre šikovných je vytvorte číslo 4 s prvým štvorcom a druhý si nechajte. Výsledkom je vizuálne číslo 4 so štvorcom vedľa neho.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test pre géniov: dokážete vytvoriť 4 štvorce presunutím jednej zápalky? 98 % ľudí si myslí, že je to nemožné