IQ test: presuňte 4 zápalky tak, aby vytvorili 6 trojuholníkov. Iba géniovia prejdú výzvou za menej ako 45 sekúnd!

Hádanky a puzzle hry sú na internete a sociálnych sieťach veľmi obľúbené. Užívatelia internetu vysoko oceňujú intelektuálne výzvy a intelektuálne hry, ktoré stimulujú logiku a inteligenciu. Mnohí ľudia radi prijímajú logické výzvy, aby si otestovali svoje kognitívne schopnosti. V tomto duchu vám ponúkame a intelektuálna výzva, ktorá zahŕňa presunutie 4 zápaliek, aby ste získali 6 trojuholníkov. Táto výzva je taká komplexná, že ju dokážu vyriešiť iba géniovia za menej ako 45 sekúnd! Ste pripravení prijať výzvu? Poďme!

IQ test: Presuňte 4 zápalky, aby ste získali 6 trojuholníkov

IQ testy a hádanky sú výzvy, ktoré si vyžadujú dobrú koncentráciu a reflexiu. Napríklad pri tomto teste musíme pohnúť 4 zápalkami, aby sme dostali 6 trojuholníkov.

IQ test - presuňte 4 zápalky tak, aby vytvorili 6 trojuholníkov
IQ test: presuňte 4 zápalky tak, aby vytvorili 6 trojuholníkov

Na prvý pohľad sa to môže zdať jednoduché, ale musíte sa pozorovať a nájsť to najlepšie riešenie, ako uspieť v tomto type výzvy. Podstatné je totiž umiestnenie zápasov aby ste získali 6 požadovaných trojuholníkov. Netreba zabúdať ani na to, že nie vždy sú všetky riešenia zrejmé a že niekedy treba dlho hľadať, kým sa nájde to, ktoré najlepšie vyhovuje.

Aby ste zvládli IQ test alebo hádanku, najdôležitejšie je dobre sa sústrediť a premýšľať. Napríklad, ak chcete získať 6 trojuholníkov so 4 zhodami, musíte pozorne sledovať a nájsť najlepšie riešenie.

Riešenie nie je vždy ľahké nájsť a môže trvať dlho, kým nájdete to najlepšie. Preto je dôležité venovať čas a sústrediť sa, aby ste uspeli v tomto type výzvy.

Riešenie výzvy trojuholníkov

S potešením oznamujeme, že výzva bola splnená! Riešenie je vysvetlené na obrázku nižšie.

IQ test - presuňte 4 zápalky, aby ste vytvorili 6 trojuholníkov - riešenie
Riešenie

Radi by sme poďakovali všetkým, ktorí si našli čas na účasť a pokúsili sa nájsť riešenie. Teraz vám odporúčame, aby ste túto výzvu zdieľali so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby túto výzvu malo šancu prijať viac ľudí!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: presuňte 4 zápalky tak, aby vytvorili 6 trojuholníkov. Iba géniovia prejdú výzvou za menej ako 45 sekúnd!