IQ test: Remízu je možné dosiahnuť presunutím jednej zápalky. Nájdete logické riešenie?

Test IQ je cenným nástrojom na posúdenie schopnosti človeka riešiť problémy. Môže sa použiť aj na porovnanie výkonov rôznych ľudí a určenie ich všeobecnej úrovne zručností a inteligencie. V IQ testoch sa pravidelne riešia hádanky, rébusy a iné úlohy, ktoré od účastníkov vyžadujú, aby našli logické riešenie. Dnes sa pozrieme na konkrétnu hádanku: je možné dosiahnuť remízu len presunutím jednej zápalky?

IQ testy sú populárne už viac ako sto rokov, ale v posledných rokoch si hádanky získali značnú popularitu na sociálnych sieťach. Tisíce ľudí sa každý deň delia o svoje pokusy a omyly pri riešení veľmi ťažkých hádaniek.

Často sa môže zdať, že tieto hádanky nemajú riešenie, ale s trochou predstavivosti a nadhľadu je možné nájsť správnu odpoveď.

Dnešná hádanka má tvar: „Východisková rovnica je 14=3. Je možné napraviť rovnosť presunutím jedinej zápalky?“ Táto malá úloha od vás vyžaduje, aby ste našli čo najjednoduchší spôsob, ako zmeniť nerovnosť tak, aby bola opodstatnená. Vaša úloha je teda jednoduchá: vyriešte túto hádanku pomocou svojej logiky a schopnosti myslieť mimo škatuľky.

IQ test: ako vytvoriť 14=3 presunutím jedinej zápalky?

Dnešná hádanka má nasledujúcu podobu: Východisková rovnica je 14 = 3. Je možné dosiahnuť rovnosť presunutím jednej zápalky?

Táto malá úloha od vás vyžaduje, aby ste našli čo najjednoduchší spôsob, ako zmeniť nerovnosť tak, aby bola opodstatnená. Vaša úloha je jednoduchá: vyriešte túto hádanku pomocou logiky a myslenia mimo škatuľky a nájdite jedinečné riešenie, ktoré presunie jedinú zhodu.

IQ test - 14=3
IQ test: ako vytvoriť 14 = 3 presunutím jednej zápalky?

Aby ste našli riešenie tejto hádanky, musíte použiť svoju predstavivosť a logický zmysel. Musíte sa sústrediť a pozorne sledovať, čo sa deje, aby ste identifikovali možné kombinácie.

V prípade matematickej rovnice sa presunutie zápalky môže zdať zložité, ale premýšľaním o možnostiach môžeme nájsť spôsob, ako rovnosť napraviť. Niekedy sa stačí zastaviť a pozrieť sa na veci inak, aby sme si uvedomili, že výsledok je bližšie, ako si myslíme.

Využite všetku svoju kreativitu na vyriešenie tejto hádanky! Pozrite sa na každý detail a konzistentne využívajte informácie, ktoré máte k dispozícii. Ak vyskúšate rôzne kombinácie zápaliek a pohybov, nakoniec nájdete riešenie, ktoré napraví nerovnosť 14 = 3.

Po úspešnom zvládnutí tejto intelektuálnej výzvy sa o svoje riešenie podeľte na sociálnych sieťach, aby mohli šťastie skúsiť aj ostatní!

Výzva našla svoj epilóg: našli ste riešenie?

S potešením oznamujeme, že výzva, ktorú sme vyhlásili na sociálnych sieťach a ktorá vyvolala veľký záujem a angažovanosť, je už uzavretá.

Teší nás, že táto výzva bola veľmi populárna, najmä na Twitteri, Instagrame a Facebooku. Mnoho ľudí sa pokúšalo vyriešiť hádanku a mnohí sa podelili o svoje riešenia.

IQ test - 14=3 - riešenie
Výzva našla svoj epilóg: našli ste riešenie?

Radi by sme zablahoželali všetkým, ktorí sa na tejto aktivite zúčastnili! Vašu účasť si veľmi ceníme!

Riešenie bolo „III=3“, pretože „3“ v rímskych čísliciach predstavuje „III“. Pre lepšie pochopenie riešenia si pozrite obrázok vyššie.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: Remízu je možné dosiahnuť presunutím jednej zápalky. Nájdete logické riešenie?