IQ test: stačí pridať zhodu, aby bola rovnica správna, ale kde?

Test QI - 5+5+5+5=555

Ste pripravení otestovať svoje zručnosti pri riešení problémov? Otestujte si svoje IQ touto výzvou! Máme pre vás hádanku, ktorá obletela sociálne siete. Dnes ponúkame túto hádanku: môžete pridať jednu zápalku tak, aby rovnica 5+5+5+5=555 bola správna?

Hádanka dňa: Dokážete pridať zhodu, aby bola rovnica správna?

Prinášame vám tento hlavolam a už sa nevieme dočkať, či nájdete riešenie! Dosiahnutie tohto vyžaduje starostlivé pozorovanie a sústredenie. Je to tiež o myslení mimo rámca a o osvojení si iného prístupu. Nesnažte sa nevyhnutne počítať, ale skúste nájsť iný spôsob použitia uvedené informácie.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch
IQ test - 5+5+5+5=555
IQ test

Vašou úlohou je pridať zhoda tak, aby rovnica 5+5+5+5=555 bola správna. Dokážete sa postaviť tejto výzve? Úprimne dúfame, že sa vám podarí vyriešiť túto hádanku! Takže, ste pripravení otestovať svoje IQ?

Keď nájdete riešenie, nezabudnite sa o výsledok podeliť so svojimi priateľmi. Hádanky môžu byť pre myseľ veľmi náročné a sú skvelým spôsobom, ako si precvičiť kreativitu. Môžu byť tiež použité na osvojenie si základov matematiky a rozvoj zručností v tejto oblasti.

Dúfame, že táto výzva prebudí vašu myseľ a podarí sa vám nájsť riešenie. Na vyriešenie tejto hádanky je dôležité nájsť si čas na dobré sledovanie situácie a sústredenie. Tak na čo čakáš?

Riešenie hádanky: ste pripravení?

Dúfame, že ste si našli čas na premýšľanie nad touto hádankou a túžite nájsť riešenie. Táto výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter a Instagram. Existujú dokonca skupiny špeciálne vytvorené na riešenie tohto typu hádaniek.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu
IQ test - 5+5+5+5=555 - návod
Riešenie

Teraz vám poskytneme riešenie tejto hádanky. Ešte predtým však chceme zablahoželať všetkým, ktorí si našli čas a vyskúšali to! Riešením je pridať zhodu k prvému znamienku + a transformovať ho na 4. Potom dostaneme 545+5+5=555.

Nezabudnite zdieľať riešenie so svojimi priateľmi a vyzvať ich! Už sa nevieme dočkať, kto bude schopný prijať túto novú výzvu!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » IQ test: stačí pridať zhodu, aby bola rovnica správna, ale kde?