IQ test: táto matematická výzva je vyhradená pre géniov. Len málo ľudí je schopných nájsť riešenie za menej ako 60 sekúnd!

Hádanky, mozgové hry a intelektuálne výzvy sú čoraz častejšie prítomné na internete a sociálnych sieťach. IQ testy patria medzi hry, ktoré sú medzi užívateľmi najobľúbenejšie. Tieto testy testujú jeho logiku aj schopnosť riešiť zložité problémy. Dnes vám ponúkame veľmi zaujímavú intelektuálnu výzvu, ktorá spočíva v riešení matematickej rovnice odstránením zápalky a posunutím jednej z nich.

Cieľom je odstrániť zápalku a presunúť jednu tak, aby bola rovnica 221-11-4=1 správna.

Môžeme povedať, že tento test je veľmi zaujímavý, pretože preverí vašu schopnosť riešiť logické a matematické problémy. pripravený? Tak, poďme !

IQ test: vyberte zápalku a posuňte jednu, aby bola rovnica spravodlivá

IQ testy a hádanky sú vysoko cenené pre svoju schopnosť stimulovať myseľ. Môžu byť zábavné, ale aj vzdelávacie. Jednou z najznámejších hádaniek je tento IQ test, ktorého cieľom je odstrániť zápas a presunúť jeden aby rovnica 221-11-4=1 bola správna.

IQ test - 221-11-4=1
Matematický IQ test

Tieto typy hier vyžadujú veľa sústredenia a vyžadujú logiku, ktorej riešenie si vyžaduje značné úsilie.

Je však veľmi uspokojujúce vidieť, že naše úsilie je odmenené riešením týchto výziev.

Musíme mať otvorenú myseľ a hľadať inovatívne riešenia, ktoré môžu ľahko viesť k frustrácii, ak sú naše pokusy neúspešné. Ak sa však budeme snažiť a zostaneme sústredení, nájdeme riešenie.

Riešenie hádanky

Sme radi, že ste prijali túto výzvu a našli ste riešenie! Ako je znázornené na obrázku nižšie, správna rovnica je 22-11-4=7.

IQ test - 221-11-4=1 - návod
Riešenie vysvetlené

Ďakujeme vám za váš záväzok a čas, ktorý ste venovali hľadaniu riešenia. Ak vás to bavilo, neváhajte sa o výzvu podeliť so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby sa aj ono pokúsilo nájsť tú správnu rovnicu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: táto matematická výzva je vyhradená pre géniov. Len málo ľudí je schopných nájsť riešenie za menej ako 60 sekúnd!