IQ test: táto úloha vyzerá jednoducho, ale dokážete správne vyriešiť rovnicu presunutím jedinej zápalky? 95 % ľudí to nedokáže za menej ako 12 sekúnd!

IQ testy sú jednou z najobľúbenejších hier na webe. Často sa hrajú prostredníctvom hádaniek a výziev, ktoré sú medzi používateľmi internetu veľmi obľúbené. Dnes pre vás máme špeciálnu hádanku: IQ výzvu, ktorá vyzerá jednoducho, ale v skutočnosti je dosť zložitá!

Odporúčame vám, aby ste sa pokúsili vyriešiť rovnicu presunutím jednej zápalky. Východisková rovnica je 9+7=7. Vašou úlohou je zmeniť túto rovnicu tak, aby bola správna, t. j. 9+7=16. A to všetko bez použitia viac ako jednej zápalky! 95 % ľudí to nedokáže za menej ako 12 sekúnd.

Tak to risknite a zapojte sa do tejto výzvy! Možno patríte medzi tých 5 %, ktorým sa to podarí rýchlo vyriešiť. V každom prípade budete môcť svojim priateľom ukázať, že dokážete riešiť zložité hádanky. Veľa šťastia!

IQ test: dokážete správne vyriešiť rovnicu presunutím jedinej zápalky?

Cítite sa na túto výzvu? Na dosiahnutie úspechu bude potrebné veľa pozorovania a sústredenia. Nezabúdajte, že riešenie hádanky si vyžaduje myslenie mimo rámca. Ak to dokážete, znamená to, že ste schopní myslieť kreatívne a nájsť riešenia, ktoré nie sú samozrejmé.

IQ test: 9+7=7
IQ test: Dokážete vyriešiť rovnicu presunutím jedinej zápalky?

Tak už nečakajte a skúste šťastie! Zistite, či patríte medzi 5 % tých, ktorí dokážu vyriešiť úlohu za menej ako 12 sekúnd. V každom prípade ste ukázali, že dokážete nájsť riešenia aj tých najzložitejších situácií.

Pri tomto type výzvy sa naučíte používať aj svoju myseľ a kreativitu. Každá hádanka je iná a umožní vám pozrieť sa na veci z inej perspektívy. Nakoniec nezabudnite, že na vyriešenie hádanky sa musíte sústrediť a pozrieť sa na všetky možnosti, ktoré sa vám ponúkajú.

Preto neváhajte a prijmite výzvu dňa: vytvorte rovnicu len presunutím jedinej zápalky. Čoskoro zistíte, či patríte medzi 5 % tých, ktorí to zvládnu za menej ako 12 sekúnd! Veľa šťastia!

Záhada je vyriešená!

Mnohí z vás sa zapojili do tejto výzvy a my vám blahoželáme k vašej vytrvalosti. Po mnohých minútach je záhada konečne vyriešená! Vďaka vašej sústredenosti sa vám podarilo nájsť riešenie: museli ste premeniť 9 na 0 naklonením zápalky 9. Takto ste získali správnu rovnicu, t. j. 0+7=7.

9+7=7 - riešenie
Riešenie testu IQ

Táto výzva sa na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Instagram, teší veľkej obľube. Existujú dokonca účty, ktoré pravidelne zverejňujú hádanky a IQ testy, aby používateľov zabavili. Neváhajte ich navštíviť, ak chcete získať viac

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » IQ test: táto úloha vyzerá jednoducho, ale dokážete správne vyriešiť rovnicu presunutím jedinej zápalky? 95 % ľudí to nedokáže za menej ako 12 sekúnd!