ktorú zápalku treba presunúť, aby sa rovnica vyrovnala? Zvládnete to za menej ako 9 sekúnd?

Test inteligenčného kvocientu je skvelý spôsob, ako zmerať vaše kognitívne schopnosti. IQ testy a hádanky môžu byť podnetnými výzvami pre mladých aj starších. Tieto výzvy sú navyše veľmi populárne na sociálnych sieťach a mnohé z nich sú určené na otestovanie našich schopností.

Dnes vám prinášame malý hlavolam, ktorý určite preverí vašu vynaliezavosť. Naša východisková rovnica je 5 + 8 = 74. Vašou úlohou je vyrovnať túto rovnicu presunutím jednej zápalky. Zvládnete to za menej ako 9 sekúnd? Tešíme sa na vašu odpoveď!

Úloha: Vyrovnajte rovnicu 5+8=74 presunutím jednej zápalky

Ak chcete uspieť v dnešnej úlohe, musíte dobre pozorovať a sústrediť sa.Nájsť riešenie sa môže spočiatku zdať ťažké, ale keď nájdete správnu zhodu pre daný ťah, rovnica bude vyrovnaná.

Úloha: Vyrovnajte rovnicu 5+8=74 presunutím jednej zápalky.
Úloha: vyrovnajte rovnicu 5+8=74 presunutím jednej zápalky

Niekedy musíte pri riešení hádanky myslieť mimo rámca a nájsť neočakávané riešenie. Už sa nevieme dočkať, kedy túto výzvu splníte!

Táto výzva môže byť skvelým spôsobom, ako si precvičiť myseľ a kreativitu. Musíte pozorne sledovať rovnicu, premýšľať o tom, ako ju možno vyvážiť, a nájsť správnu zhodu na jej posunutie. To vyžaduje sústredenie a pozornosť nájsť riešenie. Keď nájdete správnu zhodu, vaša rovnica bude vyvážená! Už sa nevieme dočkať, kedy túto výzvu splníte!

Riešenie úlohy: podrobné riešenie

Výzvu ste už takmer splnili! Tešíme sa na to, či ho dokážete vyriešiť túto rovnicu za menej ako 9 sekúnd.. Táto výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Instagram a Facebook.

Riešenie výzvy: podrobné riešeniaRiešenie výzvy: podrobné riešenie

Aby sme vám pomohli nájsť riešenie, nižšie sme umiestnili obrázok, ktorý vysvetľuje riešenie. Správna zhoda je druhá zospodu a rovnica je 6 + 8 = 14! Všetkým, ktorí prijali túto výzvu, srdečne tlieskame!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » ktorú zápalku treba presunúť, aby sa rovnica vyrovnala? Zvládnete to za menej ako 9 sekúnd?