Logická výzva: Táto hádanka so zápalkami vám dá poriadne zabrať. Myslíte si, že ste na to?

S rozmachom sociálnych médií sa hlavolamy a hlavolamy stali na internete veľmi populárnymi. THE myšlienkové hry sú teraz zdieľané mnohými ľuďmi na celom svete. Táto každodenná výzva vám umožní použiť vašu logiku a dôvtip na nájdenie riešenia tohto náročného problému. Na splnenie tejto výzvy sú na začiatok 3 trojuholníky. Cieľom výzvy je nájsť logický spôsob, ako posunúť 3 zápalky tak, aby vytvorili 4 trojuholníky.

Teraz sa pozrime, ako vyriešiť tento IQ test!

Výzva: nájdite logický spôsob, ako vytvoriť 4 trojuholníky pohybom 3 zápaliek

IQ testy a iné hádanky sú skvelým spôsobom, ako stimulovať náš mozog a zabávať sa. Často musíme nájsť logické riešenia daných výziev alebo situácií. Vezmime si napríklad prípad hádanky, ktorá vás žiada, aby ste vytvorili 4 trojuholníky s 3 zápalkami.

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch

Vaším cieľom je nájsť logický spôsob, ako presunúť tieto zápasy, aby ste získali 4 trojuholníky. Musíme si teda potrápiť mozgy, aby sme našli spôsob, ktorý funguje. Keď to dosiahneme, dáva to pocit nesmiernej spokojnosti.

IQ test: túto hádanku dokáže vyriešiť len málo ľudí.  Myslíte si, že môžete uspieť za menej ako 25 sekúnd?
IQ test

Tieto typy hádaniek sú nielen zábavné, ale aj veľmi prospešné pre náš mozog, pretože mu umožňujú uplatniť svoju schopnosť riešiť problémy. Môžeme to vnímať aj ako mentálny tréning, ktorý môže posilniť naše uvažovanie a logické schopnosti.

Aby ste uspeli vo výzve tohto typu, je potrebná dobrá koncentrácia. Je dôležité nájsť si čas na analýzu situácie a vymyslieť logické riešenia, ktoré fungujú. Pomáha to cvičiť schopnosť riešiť problémy a kultivovať trpezlivosť.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu

Po nájdení riešenia navyše poskytuje pocit nesmierneho zadosťučinenia. IQ testy a iné hádanky môžu byť skvelým spôsobom, ako posilniť náš mozog a zabaviť sa a zároveň posilniť naše uvažovanie a logické schopnosti.

Riešenie výzvy

Ďakujeme všetkým, ktorí sa pustili do tejto výzvy, našli sme riešenie! Riešenie je detailne zobrazené na obrázku nižšie.

IQ test – pohybom 3 zápaliek vytvorte 4 trojuholníky
Riešenie IQ testu

Radi by sme sa úprimne poďakovali všetkým, ktorí venovali čas vyriešeniu tejto výzvy a zdieľali svoje myšlienky a nápady. Teraz, keď už poznáte riešenie, nezabudnite túto výzvu zdieľať so svojím okolím na sociálnych sieťach a dať im šancu na dokončenie výzvy!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Logická výzva: Táto hádanka so zápalkami vám dá poriadne zabrať. Myslíte si, že ste na to?