Matematická hádanka: otestujte svoje IQ nájdením chýbajúceho čísla. Tí najlepší potrebujú na splnenie úlohy približne 25 sekúnd!

Test IQ je populárna metóda hodnotenia intelektuálnych schopností. Hádanky a výzvy sú zábavným spôsobom, ako otestovať naše logické schopnosti, a na sociálnych sieťach sú veľmi obľúbené. Dnes vám predstavíme hádanku, ktorá preverí vašu schopnosť riešiť logické problémy.

Tu je úloha: nájdite chýbajúce číslo v 4. štvorci. Chýbajúcu hodnotu musíte nájsť na základe ostatných zadaných čísel a logicky ju zdôvodniť. Môže sa to zdať ťažké, ale s trochou sústredenia by ste mali byť schopní tento hlavolam vyriešiť.

Ste pripravení na túto výzvu? Pozývame vás na riešenie nájdete na konci článku a otestujte svoju logiku. Veľa šťastia!

Naša hádanka dňa: nájdite chýbajúce číslo!

Nájsť chýbajúce číslo v poslednom štvorci môže byť náročná úloha. Pre úspech v tomto type skladačky je dôležité pozorovať a sústrediť sa. Niekedy je treba premýšľať inak ako v bežných situáciách a nájsť nečakané riešenia. Na zostavenie tejto skladačky bude potrebná trpezlivosť a predstavivosť!

matematická a logická výzva
Naša hádanka dňa: nájdite chýbajúce číslo!

Ste pripravení na túto výzvu? Vyzývame vás, aby ste na konci článku objavili riešenie a vyskúšali si svoju logiku. Veľa šťastia!

Hádanky sú skvelým spôsobom, ako stimulovať našu myseľ a rozvíjať kreativitu. Pre úspech v súťaži je dôležité venovať pozornosť všetkým detailom. Niekedy sa riešenie skrýva v tých najmenších detailoch, ktoré si na prvý pohľad nevšimnete. To si vyžaduje veľké sústredenie a úsilie!

Tu je riešenie našej hádanky!

Gratulujeme, vyriešili ste hádanku! Úlohou bolo nájsť chýbajúce číslo v 4. štvorci.

Odpoveď je 7 a získa sa pomocou sčítanie horných čísel a odčítanie nižších čísel v každej krabici. Výpočty môžete zopakovať a zistiť, či je uvedená odpoveď správna. Ak sme sa pomýlili, dajte nám prosím vedieť.

Táto výzva sa objavila na sociálnych sieťach, ako je Facebook, Twitter a Instagram. Dúfame, že sa vám hádanka páčila a že vám pomohla povzbudiť predstavivosť a logiku.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Matematická hádanka: otestujte svoje IQ nájdením chýbajúceho čísla. Tí najlepší potrebujú na splnenie úlohy približne 25 sekúnd!