Matematická výzva: iba géniovia dokážu nájsť chýbajúce číslo za menej ako 35 sekúnd!

Hádanky, logické hry a intelektuálne výzvy sú na internete a sociálnych sieťach veľmi obľúbené. Už ste niekedy videli IQ test, kde musíte nájsť chýbajúce číslo? Je skutočne náročné nájsť logiku výpočtu a vzťah medzi číslami v danom čase na vyriešenie hádanky.

Dokážete nájsť hodnotu chýbajúceho čísla za menej ako 35 sekúnd? To hneď uvidíme! IQ testy sú cvičenia na myslenie, ktorých cieľom je posúdiť intelektuálne schopnosti človeka. Môžu mať formu hier alebo hádaniek, ktoré účastníkom ponúkajú výzvy, ktoré treba prekonať s obmedzenou presnosťou a rýchlosťou.

Tieto cvičenia je možné vykonávať aj online vo forme kvízov alebo minihier. IQ testy sú preto skvelým spôsobom, ako stimulovať mozog a otestovať svoje kognitívne schopnosti!

IQ Test: Nájdite logiku a vypočítajte chýbajúcu hodnotu tretieho trojuholníka za menej ako 35 sekúnd!

IQ testy a hádanky sú veľmi užitočné cvičenia na meranie inteligencie jednotlivca. V prípade IQ testu ide o hľadanie logiky a výpočet chýbajúcej hodnoty tretieho trojuholníka. To si vyžaduje dôkladnú analýzu čísel na určenie vzťah medzi číslami. S dostatočne úplnými údajmi teda môžeme úspešne pochopiť logiku a vypočítať chýbajúcu hodnotu.

Matematická výzva: iba géniovia dokážu nájsť chýbajúce číslo za menej ako 35 sekúnd!
IQ test

Tieto testy sú prispôsobené nášmu veku a našej kultúre, pretože si vyžadujú nielen mentálnu aritmetiku, ale aj schopnosť analýzy a reflexie. Preto je potrebné pochopiť dôvody týchto hádaniek, aby ste mohli získať správny výsledok. IQ testy nám môžu pomôcť nielen zmerať našu inteligenciu, ale popracovať aj na našich pozorovacích schopnostiach.

Ak chcete prejsť IQ testom, je nevyhnutné sústrediť sa a pochopiť logiku a vzťahy medzi číslami. Kľúč k úspechu spočíva v hĺbkovej analýze údajov, ktorá umožňuje určiť požadovaný výsledok.

Použitím dobrej metódy a zameraním sa na každú hádanku je teda možné dospieť k správnemu riešeniu. A aj keď sú testy prispôsobené nášmu veku a našej kultúre, neznamená to, že sú ľahké: preto je vždy potrebné zostať pozorný a nájsť si čas potrebný na ich zodpovedanie.

Riešenie chýbajúceho čísla je odhalené!

gratulujem ! Vďaka spoločnému úsiliu ľudí, ktorí dokončili výzvu, sme našli odpoveď 74. Matematická logika tohto riešenia spočívala v tom, že spodné číslo každého trojuholníka je súčtom ostatných dvoch vrcholov na druhú: 3² + 9² = 90, 4² + 2² = 20 a teda 5² + 7² = 74.

IQ test - aké je chýbajúce číslo v tejto sérii - riešenie
Riešenie

Ďakujeme všetkým za ich čas a námahu pri riešení tejto výzvy. Ak sa vám tento matematický hlavolam páčil, neváhajte ho zdieľať so svojím okolím na sociálnych sieťach!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Matematická výzva: iba géniovia dokážu nájsť chýbajúce číslo za menej ako 35 sekúnd!