Matematickým géniom trvá len 7 sekúnd, kým vyrovnajú rovnicu posunutím zápalky. ako dlho to budete robiť vy?

Pokúšali ste sa niekedy vyriešiť hádanku alebo hlavolam? Testy IQ sú jedným z najobľúbenejších spôsobov hodnotenia a porovnávania intelektuálnych schopností. Považujú sa za skvelý spôsob zábavy a precvičovania logického myslenia. Intelektuálne výzvy sú v poslednom čase veľmi populárne na sociálnych sieťach, kde sa milióny používateľov delia o svoje zaujatie a snažia sa splniť náročnejšie výzvy.

Dnes vám ponúkame malé cvičenie strednej náročnosti: budete musieť nájsť riešenie rovnice 3+0=8 presunutím iba jednej zápalky. Matematickým géniom stačí na nájdenie riešenia 7 sekúnd, ale ako rýchlo to dokážete vy? Ste pripravení prijať výzvu a zmerať si svoje IQ ? Poďme!

Prijmete výzvu: vyriešte rovnicu presunutím zápalky ?

Ponúkame vám malé cvičenie na otestovanie vášho IQ a intelektuálnych schopností: musíte vyriešiť rovnicu 3+0=8 presunutím iba jednej zápalky. Matematickým géniom stačí 7 sekúnd, ale ako rýchlo sa vám to podarí?

Dokážete splniť úlohu: vyriešiť rovnicu presunutím 2 zápaliek?
Dokážete splniť úlohu: vyrovnať rovnicu presunutím zápalky?

Na to, aby ste v tejto výzve uspeli, nestačí len pozorovať a sústrediť sa. Musíte myslieť neštandardne a hľadať inovatívne riešenia. Ale nebojte sa, pretože s trochou vynaliezavosti a veľkou pozornosťou túto výzvu zvládnete! Ste pripravení otestovať svoje IQ?

Odporúčame vám, aby ste pri riešení tohto typu problémov rozvíjali svoje schopnosti reflexie a analýzy. V skutočnosti nestačí len pozorovať a sústrediť sa, musíte tiež myslieť mimo rámca a hľadať inovatívne riešenia.

Preto musíme byť vynaliezaví a venovať pozornosť malým detailom, ktoré nám môžu pomôcť zvládnuť túto výzvu. Nenechajte sa zastrašiť náročnosťou hádanky: keď nájdete riešenie, zistíte, že to určite stálo za to! Otestujte si svoje IQ a začnite riešiť túto výzvu!

Odporúčame vám, aby ste pri riešení tohto typu problémov rozvíjali svoje schopnosti reflexie a analýzy. V skutočnosti nestačí len pozorovať a sústrediť sa, musíte tiež myslieť mimo rámca a hľadať inovatívne riešenia. Preto musíme byť vynaliezaví a venovať pozornosť malým detailom, ktoré nám môžu pomôcť zvládnuť túto výzvu.

Nenechajte sa zastrašiť náročnosťou hádanky: keď nájdete riešenie, zistíte, že to určite stálo za to!

Výzva sa skončila: objavte riešenie!

Vyzvali sme našich čitateľov, aby vyriešili hádanku 3+0=8 presunutím len jednej zápalky. Matematickým géniom trvá nájdenie riešenia iba 7 sekúnd, ale ako rýchlo to dokážete vy? Náš obrázok nižšie vysvetľuje, ako sa dá nájsť odpoveď. Riešenie je teda 9+0=9.

Výzva sa skončila: objavte riešenie!
Výzva sa skončila: objavte riešenie!

Dúfame, že sa vám táto výzva páčila a že ste si mohli zmerať svoje IQ. Tento druh cvičenia je veľmi populárny na sociálnych sieťach, ako je Facebook, Twitter alebo Instagram, a milióny používateľov sa delia o svoje skúsenosti a snažia sa prekonať aj tie najťažšie výzvy. Nezabudnite zdieľať tento IQ test so svojimi priateľmi a plniť ďalšie výzvy!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Matematickým géniom trvá len 7 sekúnd, kým vyrovnajú rovnicu posunutím zápalky. ako dlho to budete robiť vy?