Matematickým géniom trvá nájdenie riešenia menej ako 7 sekúnd. Ako dlho vám bude trvať presunutie jedného zápasu?

Testy IQ sú veľmi praktickým nástrojom na testovanie a hodnotenie intelektuálnych schopností človeka. Hádanky a hlavolamy sú dôležitou súčasťou väčšiny IQ testov. Dnes vám prinášame výzvu, ktorá preverí vaše schopnosti riešiť problémy: IQ test s jednou zhodou!

Táto úloha spočíva v nájdení riešenia rovnice 5+1=5 za menej ako 7 sekúnd. Samozrejme, nebude to ľahké, ale je to dobré cvičenie pre vašu myseľ a správnym prístupom to môžete dosiahnuť! Musíte byť rýchli a efektívni pri vymýšľaní rôznych možných riešení.

Výzvy sa stali veľmi populárnymi na sociálnych sieťach a nie je zriedkavé vidieť ľudí, ktorí sa zabávajú riešením hádaniek. Tento typ hádaniek je skvelým spôsobom, ako otestovať svoje logické a intelektuálne schopnosti. Ako dlho vám bude trvať nájsť riešenie presunutím jednej zápalky?

Dnešná úloha: nájdite riešenie rovnice 5+1=5!

Máte na to, aby ste dokončili túto výzvu ? Ak chcete uspieť, musíte sa pozorovať a sústrediť. Pri riešení hádaniek je dôležité myslieť mimo škatuľky a myslieť mimo nej. Nebojte sa, ak nenájdete riešenie hneď; nechajte si čas na premýšľanie, vyskúšajte rôzne metódy a buďte kreatívni!

Dnešná úloha: nájdite riešenie rovnice 5+1=5!
Dnešná úloha: nájdite riešenie pre 5+1=5!

Keď hovoríme o IQ teste, čas hrá dôležitú úlohu, pretože ide o efektivitu. Matematickým géniom trvá nájdenie riešenia iba 7 sekúnd, tak ako dlho vám bude trvať, kým sa vám to podarí švihnutím zápalky? Prijmete výzvu a ukážete nám svoj talent?

Táto výzva je dobrým spôsobom, ako otestovať svoju kreativitu a vynaliezavosť. IQ testy sú skvelým spôsobom, ako lepšie spoznať samého seba a posunúť svoje hranice. Táto hádanka sa môže zdať zložitá, ale je to skvelé cvičenie na precvičenie mysle. Musíte pozorovať prostredie a sústrediť sa na nájdenie riešenia! Takže ste pripravení na túto výzvu?

Urobte brainstorming a ukážte nám svoje schopnosti! Už sa nevieme dočkať, aké riešenia vymyslíte. Dokážete nájsť riešenie za menej ako 7 sekúnd pomocou škrtnutia zápalkou? Už sa nevieme dočkať!

Objavte riešenie tohto IQ testu!

Po takejto náročnej úlohe je čas odhaliť riešenie. Chceli by sme zablahoželať všetkým, ktorí sa snažili nájsť správnu odpoveď!

Musíte byť veľmi hrdí! Žiaľ, všetci nemôžeme byť víťazmi, ale nebojte sa: tieto testy sú na sociálnych sieťach veľmi populárne a stále sa môžete zapojiť do výzvy na Facebooku, Twitteri alebo Instagrame!

Objavte riešenie tohto IQ testu!
Objavte riešenie tohto IQ testu!

Aké je teda riešenie testu IQ? No, aby ste našli odpoveď na hádanku 5+1=5 za menej ako 7 sekúnd presunutím jednej zápalky, museli ste myslieť na 6-1=5. Aby ste našli správnu odpoveď, stačilo odstrániť zhodu z „+“ a pridať ju k prvej „5“!

Dúfame, že sa vám táto úloha páčila a mohli ste si otestovať svoje logické a intelektuálne schopnosti. Ak nie, nezabudnite, že to môžete vždy skúsiť znova.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Matematickým géniom trvá nájdenie riešenia menej ako 7 sekúnd. Ako dlho vám bude trvať presunutie jedného zápasu?