Myslíte si, že táto digitálna výzva je jednoduchá, ale 93,57 % účastníkov zlyhalo!

Hádanky a hlavolamy sú neoddeliteľnou súčasťou intelektuálnych výziev, ktoré sú na internete a sociálnych sieťach veľmi populárne. Logické výzvy sú jednou z mnohých hier, ktoré preveria vaše rozumové schopnosti a pozorovacie schopnosti. Precvičujú duševné sily a pomáhajú stimulovať vašu kreativitu.

Tu je ďalšia logická úloha, ktorá vám pomôže zlepšiť vaše zručnosti pri riešení problémov: nájdite logické číslo, ktoré doplní nasledujúci rad: 15, 30, 10, 40, 8, ? Uvidíme, či sa vám podarí nájsť správnu odpoveď za menej ako 30 sekúnd!

IQ test: Nájdite logickú odpoveď za menej ako 30 sekúnd a dokončite sériu!

IQ testy a hádanky sú cvičenia, ktoré testujú našu schopnosť logického myslenia.

Prečítajte si tiež:   Ako ukončiť priateľstvo so štýlom a bez zbytočných obvinení: Umenie pustiť ísť
IQ test - ktoré číslo dopĺňa sériu
IQ test: ktoré číslo dopĺňa sériu?

Pomáhajú nám rozvíjať našu inteligenciu a kognitívne schopnosti. Zdôrazňuje sa naša schopnosť čeliť výzvam a nachádzať riešenia. Hľadanie logiky na dokončenie sérieje napríklad dobrým ukazovateľom tejto schopnosti. V tomto type testu máme nájsť číslo, ktoré doplní nasledujúci rad: 15, 30, 10, 40, 8? Aby sme dokázali správne odpovedať, musíme nájsť logiku, ktorá sa za tým skrýva.

Ak chcete absolvovať IQ testy a hádanky, musíte sa sústrediť, aby ste našli základnú logiku. Napríklad pre daný rad 15, 30, 10, 40, 8? Musíte venovať čas analýze postupu a nájsť chýbajúce číslo. Tieto úlohy sa spoliehajú na našu schopnosť logicky myslieť a nájsť riešenie predložených úloh. Kľúčom k úspechu v tomto type úloh je teda koncentrácia!

Prečítajte si tiež:   7 neprehliadnuteľných znakov, že ste sa stretli so svojou spriaznenou dušou

Riešenie logickej úlohy

Úloha bola vyriešená! Chýbajúce číslo je 48. Na jeho nájdenie sa použila táto logika: 15 x 2 = 30, 30 ÷ 3 = 10, 10 x 4 = 40, 40 ÷ 5 = 8 a 8 x 6 = 48.

IQ test - ktoré číslo dopĺňa rad - riešenie
Riešenie

Ďakujeme všetkým, ktorí si našli čas na vyriešenie tejto úlohy a podelili sa o svoje odpovede. Neváhajte a zdieľajte túto aktivitu so svojimi priateľmi a rodinou na sociálnych sieťach, aby sa tejto výzvy mohli chopiť aj ďalší ľudia!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Myslíte si, že táto digitálna výzva je jednoduchá, ale 93,57 % účastníkov zlyhalo!