Najdlhšia cesta vlakom na svete: 18 755 km železničným dobrodružstvom

Cestujte na najdlhšiu železničnú trasu a zažite dobrodružstvo na 18 755 km

Cestujte dnu vlak vždy fascinovali a priťahovali milovníkov objavovania a dobrodružstva. Ak patríte k tým, ktorí radi cestujú po koľajniciach, určite vás táto rekordná cesta zaujme 18755 km. Tento jedinečný zážitok prepraví cestujúcich naprieč niekoľkými kontinentmi, aby im predstavil rozmanitú krajinu a bohaté kultúry.

Výnimočná trasa spájajúca Portugalsko so Singapurom

Východiskovým bodom tejto fascinujúcej cesty je mesto Porto v Portugalsku. Odtiaľ budete musieť použiť európsku železničnú sieť, aby ste sa dostali do Hendaye, francúzskej obce, ktorá sa nachádza na francúzsko-španielskych hraniciach. Už prvá časť výletu vám potom umožní obdivovať krajinu typickú pre západnú Európu.

Prečítajte si tiež:   Prečo je dôležité poznať význam emoji srdca s bodkou pod ním na WhatsApp? Objavte jeho tajomstvo!

Prechod cez Francúzsko a Nemecko

V rámci Francúzska je to linka TGV Atlantique, ktorá musí byť použitá na dosiahnutie Paríža pred pokračovaním do Štrasburgu a Frankfurtu vďaka nemeckej vysokorýchlostnej sieti. Táto trasa vám umožňuje využiť rýchlosť vlakov jazdiacich až 300 kilometrov/hod.

Cestujte po východnej Európe a Rusku

Ďalším krokom je dostať sa do Moskvy cez Varšavu, Minsk a Smolensk. Cestovateľom sa potom ponúka objavovanie krajiny východnej Európy a Ruska, ako aj stretnutie s miestnymi obyvateľmi a ich tradíciami.

Tu je najdlhšia cesta vlakom na svete: 18 755 km železničného dobrodružstva
Tu je najdlhšia cesta vlakom na svete: 18 755 km železničného dobrodružstva

Cesta pokračuje po legendárnej Transsibírskej magistrále

Po príchode do Moskvy sa cestujúci vydajú na výpravnú cestu na palube slávneho transsibírskeho vlaku. Ten prekoná ruské územie v impozantnej vzdialenosti 9 289 kilometrov a spojí Moskvu s Vladivostokom za približne sedem dní. Táto časť výletu ponúka možnosť obdivovať úchvatné panorámy: boreálne lesy, zasnežené hory, obrovské stepi a majestátne jazerá.

Prečítajte si tiež:   Prečo by ste mali podľa naturopata vložiť bobkový list pod vankúš? Odpoveď vás prekvapí!

Zastávka pri legendárnom jazere Bajkal

Aby ste si naplno užili svoje zážitky na Transsibírskej magistrále, cestovateľom sa odporúča, aby sa zastavili pri jazere Bajkal, skutočnom prírodnom klenote na juhu Sibíri. S viac ako 25 miliónmi rokov je to najstaršie a najhlbšie jazero na svete, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Od transmongolského k transmandžuskému: objavovanie Mongolska a Číny

Cestujúci pokračujú vo svojej železničnej odysei a potom sa vydajú Trans-Mongolian, ktorá spája Ulanbátar, hlavné mesto Mongolska, s Pekingom cez púšť Gobi. Dobrodružstvo pokračuje v severnej Číne vlakom Transmanchurian, ktorý prechádza nádhernými regiónmi, ako sú pohorie Veľké Khingan a úrodné údolie rieky Amur.

Úchvatná krajina a kultúrne zastávky v Ríši stredu

Čínska cesta ponúka cestujúcim nádhernú krajinu a umožňuje im objaviť nesmierne historické a kultúrne dedičstvo. Môžu navštíviť Zakázané mesto v Pekingu, rozjímať o slávnych sochách terakotových bojovníkov v Xian alebo obdivovať prírodné krásy budhistických jaskýň Datong a Longmen.

Prečítajte si tiež:   Prečo by ste mali podľa naturopata vložiť bobkový list pod vankúš? Odpoveď vás prekvapí!

Smerom do juhovýchodnej Ázie: posledný krok k Singapuru

Po prekročení Číny pokračuje železničné dobrodružstvo do Singapuru, konečného bodu cesty. Ak to chcete urobiť, musíte použiť železničnú sieť Malajzie a prejsť cez Kuala Lumpur, kým sa dostanete do ostrovného štátu juhovýchodnej Ázie.

Zhrnutie: nevšedný výlet a nezabudnuteľný zážitok

Počas tejto mimoriadnej cesty mohli cestujúci navštíviť nie menej ako 10 rôznych krajín a prejsť takmer 19 000 kilometrov. Ale okrem čísel je to ľudský a kultúrny zážitok, ktorý zostáva poznačený v mysliach cestujúcich. Epická cesta rozprávať o fóra Alebo na Redditaby sme sa o toto jedinečné dobrodružstvo podelili s ostatnými nadšencami vlakov a objavmi mimo trate!

Guinessova kniha rekordov, tu je najdlhšia cesta vlakom na svete – dostupná bez chýb a porúch bežným postupom – má celkovú vzdialenosť 22 871 km.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Najdlhšia cesta vlakom na svete: 18 755 km železničným dobrodružstvom