Náročná matematická hádanka: zvládnete túto úlohu včas?

Chceli ste niekedy dokázať svoju inteligenciu? Čo robí dobrý IQ test? Matematické hádanky sú jedným z najbežnejších nástrojov na testovanie intelektuálnych schopností. Ak máte radi výzvy, potom je toto cvičenie pre vás!

Hádanky sú veľmi populárne na sociálnych sieťach a sú súčasťou kultúry online zábavy. Dnes sa pokúsime vyriešiť matematickú hádanku, ktorá by nemala byť príliš náročná na pochopenie. Vaša úloha je jednoduchá: nájdite výsledok na poslednom riadku len za 25 sekúnd!

Na vyriešenie tejto hádanky budete musieť vypočítať hodnotu mincí v prvých 3 rovniciach. Váš výpočet musí byť presný a rýchly, aby ste splnili úlohu. Tak čo, ste pripravení na túto úlohu? Poďme sa do toho pustiť!

Matematická hádanka: Nájdite výsledok posledného riadku!

Máme tu pomerne zaujímavú hádanku. Ak chcete uspieť v tejto úlohe, musíte pozorne sledovať a sústrediť sa. Riešenie nenájdete tak, že budete postupovať rovnakými metódami ako pri riešení podobných hádaniek. Aby ste našli správnu odpoveď, musíte premýšľať mimo rámca.

Matematická hádanka

Vašou úlohou je vypočítať hodnotu mincí v prvých 3 rovniciach. Keď to urobíte, stačí vypočítať výsledok posledného riadku. Je to zábavná úloha, ktorá môže byť veľmi obohacujúca, ak sa vám podarí nájsť správny výsledok! Tak čo, ste pripravení na túto výzvu?

Je čas pustiť sa do práce a prinútiť svoju myseľ pracovať! Na vyriešenie tohto typu hádanky musíte pozorne pozorovať a sústrediť sa. Riešenie sa často skrýva v detailoch. Preto musíte venovať čas skutočnému pochopeniu problému, aby ste našli správne riešenie.

Prečítajte si tiež:   6 správaní vášho partnera, ktoré dokazujú, že ste v toxickom vzťahu

Budete musieť využiť svoju kreativitu, aby ste našli správnu odpoveď v rekordne krátkom čase. Táto úloha je zábavná a po jej dokončení vás odmení. Tak čo, ste pripravení prijať túto výzvu? Odporúčame vám, aby ste sa do nej pustili!

Odhaľme výsledok!

Po preskúmaní rovníc a uvedených informácií sme pripravení odhaliť riešenie. Nechceme prezrádzať príliš veľa, aby ste si výsledok tejto úlohy mohli zistiť sami. Môžeme vám však povedať, že je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Instagram a Facebook.

Uvádzame obrázok vyššie, aby sme vysvetlili riešenie dnešnej hádanky. Tak čo, ste pripravení pozrieť si odpoveď? Táto hádanka je zábavná a po jej vyriešení vás odmení. Skôr ako sa pozriete na riešenie nižšie, skúste to zistiť sami!

Prečítajte si tiež:   Vysávač: obľúbená technika narcistických zvrhlíkov v toxických vzťahoch

Podrobné riešenie:

  • Riadok 1: Zelené koliesko má hodnotu 70, pretože 70×2=140
  • Riadok 2: každé červené koliesko má hodnotu 30, pretože (130-70)/2=30. 70 je hodnota zeleného kolieska.
  • Riadok 3: Modré vrúbkované koliesko má hodnotu 40, pretože 130-3×30=40. 30 je hodnota červeného kolieska.

Riešenie úlohy je teda: 70+30+40=140

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Náročná matematická hádanka: zvládnete túto úlohu včas?