Náročný IQ test: za ako dlho správne vyriešite rovnicu presunutím 2 zápaliek? 5 % ľudí to zvládne za menej ako 15 sekúnd

Možno ste už počuli o IQ testoch, čo sú psychometrické testy používané na hodnotenie intelektuálnych schopností človeka. Často sú prezentované vo forme otázok alebo hádaniek určených na testovanie rýchlosti a mentálnych schopností. Hádanky môžu mať podobu krížoviek, rebusov alebo dokonca matematických rovníc. Tieto testy môžu byť veľmi náročné a zábavné.

V poslednom čase si na sociálnych sieťach a internete získali popularitu IQ testy a iné hádanky. Zaujímavé výzvy sa rýchlo šíria a zdieľajú ich tisíce (ak nie milióny) ľudí.

Dnešná hádanka je obzvlášť ťažká: jednoduchým presunutím 2 zápaliek musíte vytvoriť správnu rovnicu 9-3=2. Len 5 % ľudí to dokáže za menej ako 15 sekúnd! Ako sa vám darí?

Vyriešte úlohu: vyrovnajte rovnicu 9-3=2 presunutím 2 zápaliek

Ak chcete v tejto hádanke uspieť, musíte sa dobre pozerať a sústrediť. Nestačí myslieť na bežné riešenie, musíte myslieť mimo rámca a nájsť originálne riešenie. Ak chceme vyriešiť túto hádanku, môžeme presunúť iba 2 zápalky, aby rovnica 9-3=2 bola správna. Ste pripravení na túto výzvu?

IQ test - 9-3=2
Vyriešte úlohu: vyrovnajte rovnicu 9-3=2 presunutím 2 zápaliek

Pri tejto hádanke si musíme precvičiť myseľ a kreativitu, aby sme našli jedinečné riešenie.

V skutočnosti nesmieme postupovať obvyklým spôsobom, ale musíme využiť svoje pozorovacie schopnosti a sústredenie na vyriešenie úlohy. Aby sa nám to podarilo, musíme správne zostrojiť 2 zápalky tak, aby platila rovnica 9-3=2. Ste teda pripravení prijať túto výzvu?

Riešenie výzvy

Na sociálnych sieťach ako Twitter a Instagram sme spustili veľmi populárnu výzvu. Požiadali sme našich sledovateľov, aby vyriešili hádanku a našli skryté riešenie. Potešilo nás, že sa o riešenie úlohy pokúsilo toľko účastníkov. Gratulujeme všetkým, ktorí sa snažili a hrali dobre!

IQ test - 9-3=2 - riešenie
Riešenie výzvy

Teraz je čas odhaliť riešenie tejto výzvy. Umiestnili sme obrázok, ktorý vám pomôže pochopiť vyššie uvedené riešenie. Riešenie je 6-3=3. Čo ste zistili?

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Náročný IQ test: za ako dlho správne vyriešite rovnicu presunutím 2 zápaliek? 5 % ľudí to zvládne za menej ako 15 sekúnd