Neodolateľný recept na Halloween pečivo: dokážu ho zvládnuť aj deti!

Vytvorte si vlastné zábavné a strašidelné pečivo s vašimi deťmi! Náš nezabudnuteľný recept na halloweenské dobroty je tak jednoduchý, že ho zvládnu aj najmenší kuchári. Pridajte kreativitu do vašej kuchyne a užite si spolu vytváranie sladkých strašidiel a krvavých prstov. Táto aktivita vás poteší nielen výsledkom, ale aj spoločným zážitkom s vašimi deťmi. Pripravte sa na nezabudnuteľnú halloweenskú zábavu plnú chutí a zábavy!

Ak chcete pripraviť úspešnú halloweensku párty s vašimi deťmi, nie je nič také, ako pripraviť spolu strašidelné a chutné pečivo, ktoré vašich hostí určite prekvapí. Tu je náš rýchly a jednoduchý recept na tieto známe sušienky, tak jednoduché, že ich deti zvládnu samy vyrobiťs farebnou polevou a cukríkmi pre ohromujúci efekt!

Ingrediencie potrebné na halloweenske pečivo

 1. 250 g múky
 2. 125 g masla pri izbovej teplote
 3. 100 g cukru
 4. 1 vajce
 5. 1 vrecúško vanilkového cukru
 6. 1 štipka soli
Prečítajte si tiež:   Ako bojovať proti vráskam a únave? Doprajte si viac vitamínu Q!

Potrebný materiál:

 • Osobné vykrajovátka na sušienky (v tvare duchov, čarodejníc, tekvíc atď.)
 • Valček
 • Pergamenový papier
 • Varná doska, horák, sporák
Nezabudnuteľný recept na halloweenske pečivo: zvládnu ho aj deti
Nezabudnuteľný recept na halloweenske pečivo: zvládnu ho aj deti

Príprava halloweenskeho pečiva: krok za krokom

Krok 1: Príprava krehkého cesta

Do veľkej šalátovej misy nalejte múku a soľ. Pridajte maslo nakrájané na kúsky a pracujte končekmi prstov, aby ste získali pieskovú štruktúru. Potom pridajte rozšľahané vajce, uistite sa, že sa dobre premieša.

Pridajte cukor a vanilkový cukor a potom vypracujte homogénnu guľu cesta. Zabaľte ho do potravinárskej fólie a vložte do chladničky aspoň na 30 minút, aby stuhol.

Krok 2: Vystrihnutie halloweenskych tvarov

Predhrejte rúru na 180 °C (termostat 6). Krehké cesto vyvaľkáme pomocou valčeka na hrúbku približne 5 mm. Pomocou vykrajovačiek vykrajujte rôzne strašidelné tvary: duchov, čarodejnice, tekvice, netopiere… Buďte kreatívni a popustite uzdu fantázii svojich detí! Potom nakrájané pečivo položte na plech pokrytý papierom na pečenie.

Prečítajte si tiež:   TikTok šíri techniku odbúravania tuku, ale odborník upozorňuje na jej riziká. Existuje iný spôsob, ako schudnúť bez tukov?

Krok 3: Varenie krehkého pečiva

Koláčiky pečieme v predhriatej rúre asi 12-15 minút, kým jemne nezhnednú. Pred zdobením ich necháme vychladnúť na mriežke.

Zdobenie halloweenskeho pečiva: priestor pre kreativitu!

Tu je niekoľko nápadov na zdobenie, ako premeniť sušienky na skutočné strašidelné umelecké diela:

 1. Pre jednoduchú polevu, zmiešajte práškový cukor s trochou vody a niekoľkými kvapkami potravinárskeho farbiva (oranžové, čierne, zelené atď.), kým nezískate hladkú pastu. Poslednú natrieme na krehké pečivo pomocou lyžice alebo noža.
 2. Na vytváranie vzorov (oči, ústa, obrysy atď.), použite polevu rôznych farieb vo vrecúšku. Neváhajte meniť tvary a hrúbky, aby ste vytvorili pozoruhodné vizuálne efekty.
 3. Pridajte cukrík ako sú farebné posypy, cukrové perly alebo dokonca malé duchové a tekvicové cukríky na dokonalú dekoráciu.
Prečítajte si tiež:   Ako amazonskí Indiáni využívali maslo Murumuru: Výnimočný prírodný prostriedok proti komárom!

Potom nechajte polevu niekoľko minút stuhnúť, kým si pochutnáte na domácom halloweenskom chlebíku.

Teraz, keď poznáte recept…

Neváhajte už dlhšie a pustite sa so svojimi deťmi do výroby týchto neodolateľných halloweenskych sušienok! Nielenže strávite príjemný čas s rodinou, ale zapôsobíte na hostí svojim začínajúcim cukrárskym talentom. Tak si vezmite vykrajovačky a užívajte si!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Neodolateľný recept na Halloween pečivo: dokážu ho zvládnuť aj deti!