Objavte 6 overených domácich liečebných tipov na svrbenie, ktoré naozaj fungujú

Odkryte tajomstvá starých receptov: Ako sa zbaviť nepríjemného svrbenia pomocou overených babských rád!

Svrbenie, či už po uštipnutí hmyzom, kožným problémom alebo jednoduchým podráždením, je často nepríjemné a nepríjemné. Predtým, ako sa uchýlite k liekom predávaným v lekárňach, skúste niekoľko prírodné prostriedky a babské rady ? Tu je náš zoznam 6 naozaj účinných babských rád proti svrbeniu.

1. Sóda bikarbóna

Jedlá sóda je produkt s viacerými výhodami. V prípade svrbenia účinne zmierňuje nepohodlie a má aj protizápalové vlastnosti. Pre jednoduchú liečbu zacieľte na postihnuté oblasti:

  • Cesto vyrobené z sóda bikarbóna a voda. Potom naneste získanú pastu priamo na postihnuté miesto a po niekoľkých minútach opláchnite.
  • Horúci kúpeľ s pridaným 2 až 3 lyžice sódy bikarbóny. Ponorte do nej miesto, ktoré vás svrbí, na 15 až 20 minút.
Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

2. Koloidné ovsené vločky

L‘koloidné ovsené vločky je známy svojimi upokojujúcimi a hydratačnými vlastnosťami. Môže sa použiť na zmiernenie rôznych typov svrbenia, či už súvisiaceho s kožným problémom alebo jednoducho podráždením. Aby ste využili jeho účinky:

  • Zmiešajte koloidné ovsené vločky s teplou vodou, aby ste vytvorili pastu, ktorú potom naneste na postihnuté miesta.
  • Podobne ako sóda bikarbóna sa môžete aj okúpať pridaním niekoľkých polievkových lyžíc koloidných ovsených vločiek do vody.

3. Rastliny s upokojujúcimi a protisvrbivými vlastnosťami

Niektoré rastliny sú známe svojou schopnosťou znižovať svrbenie. Medzi nimi má mydlica, mäta a harmanček obzvlášť účinné vlastnosti:

Mydlica

Tam mydlica je rastlina, ktorej korene sa využívajú hlavne. Pomáha upokojiť svrbenie vďaka bohatstvu na saponíny. Všetko, čo musíte urobiť, je vylúhovať niekoľko kúskov mydlových koreňov vo vriacej vode asi 10 minút, potom postihnuté miesta potierať vatovým tampónom namočeným v tomto náleve.

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

mäta

Tam mäta, dobre známy pre svoju sviežosť a osviežujúcu silu, možno použiť proti svrbeniu. Pripravíme si nálev z listov mäty piepornej a necháme vychladnúť. Potom namočte vatový tampón s prípravkom a priložte ho na miesta, ktoré svrbia.

Harmanček

Okrem svojich relaxačných vlastností, rumanček má tiež protizápalové a upokojujúce vlastnosti na zmiernenie svrbenia a súvisiaceho nepohodlia. Pripravte si harmančekový nálev a namočte vatový tampón alebo obklad, ktorý priložíte priamo na ošetrovanú oblasť.

4. Rastlinné a éterické oleje

Niektoré rastlinné a éterické oleje sú účinné pri znižovaní svrbenia a poskytujú určitý komfort:

Kokosový olej

L‘kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, ktoré majú hydratačné a upokojujúce vlastnosti, ideálne na zníženie svrbenia. Naneste trochu kokosového oleja priamo na svrbivú oblasť a potom jemne vmasírujte, aby olej dobre prenikol.

Levanduľový esenciálny olej

Levanduľový esenciálny olej je známy svojimi upokojujúcimi a liečivými vlastnosťami. Zrieďte niekoľko kvapieklevanduľový esenciálny olej v neutrálnom rastlinnom oleji (ako je napríklad sladký mandľový olej) a aplikujte zmes na postihnuté miesto a vykonajte ľahké masáže.

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

5. Aloe vera gél

Zmrazeniealoe vera je veľmi účinný prírodný prostriedok na zmiernenie svrbenia vďaka svojim hydratačným, upokojujúcim a protizápalovým vlastnostiam. Naneste kúsok gélu z aloe vera priamo na postihnuté miesto a pred opláchnutím nechajte niekoľko minút pôsobiť.

6. Chlad a teplo

Aplikácia chlad alebo teplo môže tiež pomôcť znížiť svrbenie:

  • Na prechladnutie: Na miesto, ktoré svrbí, priložte kocky ľadu zabalené v čistej utierke alebo ľadovom obklade. To zníži zápal a rýchlo upokojí nutkanie poškriabať sa.
  • Pre teplo: Niektorí ľudia nájdu úľavu pri použití mierneho zdroja tepla, ako je sušič vlasov nastavený na nízku teplotu, na postihnutú oblasť. Princíp spočíva v tom, že pocit tepla zaberá nervové zakončenia zodpovedné za pocit svrbenia, čím poskytuje určitý komfort.

V boji proti svrbeniu môže byť prekvapivo účinných niekoľko babských trikov. Neváhajte vyskúšať tieto jednoduché a prirodzené metódy, aby ste našli riešenie tohto nepríjemného problému.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Objavte 6 overených domácich liečebných tipov na svrbenie, ktoré naozaj fungujú