Objavte tajomstvo krásy: Domáca kolagénová maska s vaječnou membránou!

Odhalte tajomstvo prírodnej krásy: Ako sa vaječná membrána stáva účinnou súčasťou domácej kolagénovej masky

Neustále hľadáte prírodné produkty, ktoré sa starajú o vašu pleť? Počuli ste už niekedy o vaječná membrána ako hlavná zložka domácej kolagénovej masky? Tento produkt je skutočnou zlatou baňou pre malé rozpočty a fanúšikov „domácej výroby“. V tomto článku vám predstavíme tohto silného spojenca pre pleť, jeho výhody a ako si vyrobiť domácu membránovú kolagénovú masku.

Vaječná membrána, dobre strážené tajomstvo

Vaječná membrána je tenká vrstva, ktorá leží medzi škrupinou a bielkom. Je bohatý na bielkoviny, vitamíny a minerály, ako je kolagén, elastín, kyselina hyalurónová a chondroitín sulfát. Je tiež známy svojimi anti-agingovými, antioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami. Preto je domáca kolagénová maska ​​na báze vaječnej membrány výbornou alternatívou k bežným kozmetickým produktom.

Výhody pre pokožku

 1. Výživa : Vaječná membrána vďaka bohatosti vitamínov a bielkovín intenzívne vyživuje pokožku a podieľa sa na jej bunkovej obnove.
 2. Hydratácia: Proteíny obsiahnuté vo vaječnej membráne predstavujú pre pokožku zásobáreň vody, čím zlepšujú jej hydratáciu a vláčnosť.
 3. Pevnosť: Kolagén prítomný vo vaječnej membráne pomáha udržiavať elasticitu pokožky a dáva jej lepšiu odolnosť voči vplyvom starnutia.
 4. Regenerácia: Elastín podporuje hojenie drobných rán a podráždení pokožky. Okrem toho stimuluje syntézu nových elastických vlákien.
 5. Proti starnutiu : Prítomnosť kyseliny hyalurónovej pomáha vyplniť jemné linky a vrásky tým, že navracia pokožke objem a hustotu.
Prečítajte si tiež:   Odhalili sme: Ktorá časť vášho sedadla v MHD je pravým rajom pre bacily?

Výroba domácej masky s vaječnou membránou

Na prípravu domácej kolagénovej masky vám postačí pár vajíčok a trochu trpezlivosti. Postupujte podľa nasledujúcich krokov:

 1. Začnite opatrným rozbitím vajec na polovicu, pričom dávajte pozor, aby ste nepoškodili škrupinu. Obsah skladujte v inej nádobe.
 2. Oddeľte dve časti každej škrupiny a potom ich ponorte na 5 minút do horúceho vodného kúpeľa, aby sa uľahčilo oddelenie membrány.
 3. Opatrne pozbierajte membrány pomocou malých klieští a položte ich na čistý povrch.
 4. Vaječné blany nechajte cez noc vyschnúť na vzduchu. Potom sa ocitnete s tenkými filmami pripravenými na použitie na výrobu domácej kolagénovej masky.

Použitie domácej kolagénovej masky – vaječnej membrány

Aby ste z tejto masky vyťažili maximum, tu je niekoľko tipov:

 1. Pred aplikáciou masky dôkladne očistite pokožku, aby ste odstránili všetky stopy make-upu, potu alebo znečistenia, ktoré by mohli brániť pôsobeniu aktívnych zložiek prítomných vo vaječnej membráne.
 2. Zľahka si navlhčite tvár vlažnou vodou, aby sa maska ​​prilepila.
 3. Naneste kúsky membrány na tvár, vyhnite sa oblasti očí a úst. Môžete ich vrstviť, aby pokryli všetky oblasti.
 4. Nechajte pôsobiť 20 až 30 minút, kým membrány úplne nevyschnú.
 5. Opatrne odstráňte vaječné membrány zo spodnej časti tváre smerom nahor;
 6. Dôkladne opláchnite vlažnou vodou, aby ste odstránili zvyšnú membránu, potom aplikujte tonizujúce mlieko a vhodný zvlhčovač.
Prečítajte si tiež:   Ako dosiahnuť zdravé nechty: 9 chýb, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Pre dosiahnutie viditeľných výsledkov sa odporúča používať túto domácu kolagénovú masku aspoň raz týždenne.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní a kontraindikácie

Hoci je vaječná membrána prírodný produkt, u niektorých ľudí môže niekedy spôsobiť reakcie. Preto je potrebné pri príprave a používaní masky dodržiavať určité opatrenia:

 • Pred použitím vaječnej membrány na tvár skontrolujte, či nie ste alergický na vajcia. Za týmto účelom vykonajte kožný test na malej ploche citlivej pokožky (napríklad na vnútornej strane zápästia) a počkajte 24 hodín. Ak dôjde k začervenaniu alebo podráždeniu, neodporúča sa používať.
 • Nikdy nedovoľte, aby vaječné membrány zaschli v kontakte s vašimi očami alebo perami, aby ste predišli nepohodliu alebo poraneniu pri ich odstraňovaní.
 • Vyhnite sa používaniu vaječných škrupín, ktoré sú prasknuté, pretože môžu obsahovať baktérie a iné škodlivé mikroorganizmy. Vyberte si čerstvé, organické vajcia.
Prečítajte si tiež:   Odhalili sme: Ktorá časť vášho sedadla v MHD je pravým rajom pre bacily?

Osobitosti vaječnej membrány ako ošetrenie proti starnutiu

Ak viaceré štúdie poukázali na priaznivé účinky vaječnej membrány na pokožku a najmä jej protivráskový potenciál vyplývajúci z jej bohatstva na kolagén, treba mať na pamäti, že jej účinnosť môže ovplyvniť niekoľko faktorov:

 • Vek: Endogénna produkcia kolagénu s vekom prirodzene klesá, čo spôsobuje, že pokožka je menej pružná a podporuje výskyt známok starnutia. Takže čím je vaša pleť mladšia, tým lepší bude výsledok.
 • Kvalita vašej stravy: Strava bohatá na bielkoviny, vitamíny a minerály pomáha podporovať telesnú syntézu kolagénu, čím sa optimalizujú účinky masky s vaječnou membránou.
Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Objavte tajomstvo krásy: Domáca kolagénová maska s vaječnou membránou!