Ocet a toaletný papier: Objevte prekvapivú kombináciu na bezproblémové upratovanie celého domu!

"Objavte silu kombinácie toaletného papiera a octu: jednoduchý a účinný spôsob, ako udržať váš domov čistý bez použitia chemikálií"

THE toaletný papier je nevyhnutnosťou v každej domácnosti. Často ho používame len na hygienické účely. Avšak, spojené s biely ocot, stáva sa skutočnou zbraňou v domácnosti! V tomto článku sa dozviete, ako vám tieto dve položky môžu pomôcť jednoducho vyčistiť váš domov.

Prečo používať na čistenie toaletný papier a ocot?

Toaletný papier má pre domácnosť niekoľko výhod:

  • Veľmi savé
  • Šetrný k jemným povrchom
  • Ľahko sa rozpadá
  • Lacné
Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť komárov natrvalo? Potrebujete len jeden drink!

Pokiaľ ide o biely ocot, jeho vlastnosti sú početné:

  • Prírodné antibakteriálne
  • Odstraňuje nepríjemné pachy
  • Odvápňuje a leskne sa
  • Rozpúšťa tuk

Kombináciou týchto dvoch produktov získate ekonomické a ekologické riešenie na čistenie vášho Dom. Tu je niekoľko tipov na používanie tohto úžasného dua.

Okná čistite toaletným papierom a octom

Príprava roztoku

V rozprašovači premiešajte jeden diel bieleho octu a jeden diel vody. Použite tento roztok na sprejovanie okien.

Aplikácia na oknách

Ztočte kúsok toaletného papiera do gule a priložte na vlhké okno. Absorbuje prebytočnú vodu a odstraňuje škvrny bez námahy. Vaše okná budú čisté a lesklé!

Vydezinfikujte kúpeľňu duom toaletného papiera a bieleho octu

Čistenie vodovodných batérií a umývadiel

Ak chcete odstrániť vodný kameň a rozžiariť svoje vybavenie, namočte toaletný papier do bieleho octu a omotajte ním čistené časti. Nechajte pôsobiť 15 minút, potom odstráňte papier a jemne pretrite čistou handričkou.

Prečítajte si tiež:   Prekvapujúci trik na odstránenie škvŕn z okna rúry, ktorý očarí aj celý váš dom!

Údržba škár dlaždíc

Zmiešajte jeden diel bieleho octu a jeden diel horúcej vody v umývadle. Do tejto zmesi ponorte niekoľko kúskov toaletného papiera a potom ich naneste na škáry. Pred odstránením papiera a opláchnutím čistou vodou nechajte pôsobiť 30 minút.

Vyčistite kuchyňu toaletným papierom a octom

Odmastite digestor a varné platne

Namočte kúsky toaletného papiera do bieleho octu a položte ich na špinavé povrchy. Nechajte pôsobiť 10 až 15 minút, potom vydrhnite vlhkou špongiou, aby ste odstránili zvyšky.

Odstráňte zápach z chladničky

Miesto a rolovať toaletného papiera v nádobe a zalejte ho pár centimetrami bieleho octu. Vložte nádobu do spodnej časti chladničky a nechajte ju absorbovať nepríjemné pachy.

Textílie odstráňte toaletným papierom a octom

Odstraňovanie škvŕn od potu

Zľahka navlhčite kúsok toaletného papiera bielym octom a potierajte postihnuté miesto. Pred vložením odevu do práčky ho nechajte uschnúť.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť komárov natrvalo? Potrebujete len jeden drink!

Ošetrenie odolných škvŕn

Naneste zmes bieleho octu a sódy bikarbóny na škvrnu a potom ju prikryte vlhkým toaletným papierom. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín a potom látku vyperte ako obvykle.

Bonusový tip: Vyleštite topánky pomocou toaletného papiera a octu

Kožené topánky jemne potrite kúskom toaletný papier namočené v bielom octe. Potom utrite čistou suchou handričkou, aby ste si topánky vyleštili.

Duo toaletného papiera a bieleho octu zvládne množstvo domácich úloh bez námahy a chemikálií. Prijmite to do svojej rutiny čistenia pre žiarivý domov!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Ocet a toaletný papier: Objevte prekvapivú kombináciu na bezproblémové upratovanie celého domu!