Odhalené: Toto zázračné jedlo na raňajky vás zbaví nadúvania!

Ako zmeniť svoje raňajky, aby ste sa zbavili nadúvania a cítili sa skvele počas celého dňa

Nadúvanie je často súčasťou nášho každodenného života, najmä kvôli našim stravovacím návykom. Ráno je rozhodujúci čas na to, aby sme určili, či budeme mať príjemný deň, alebo sa budeme musieť potýkať s týmito brušnými nepríjemnosťami. Objavte zázračné jedlo, ktoré vám umožní vyhnúť sa rannému nadúvaniu jednoduchým začlenením do raňajok!

Význam raňajok v boji proti nadúvaniu

Často počúvame, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, pretože nám umožňujú nabrať silu po celonočnom pôste. Nedostatok času na prípravu dobrých raňajok môže byť škodlivý pre naše zdravie, najmä tým, že podporuje výskyt nadúvania.

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Výber surovín konzumovaných pri raňajkách teda hrá zásadnú úlohu pri predchádzaní nadúvaniu počas dňa.

Zázračné jedlo: tajomstvo raňajok proti nadúvaniu

Mnohé štúdie ukázali, že niektoré potraviny sú pri znižovaní pocitu nafukovania účinnejšie ako iné.

  • Potraviny bohaté na rozpustnú vlákninu: pomáhajú stabilizovať tranzit a trávenie, čím zmierňujú pocity nafukovania.
  • Potraviny s protizápalovými vlastnosťami: Môžu pomôcť znížiť zápal v tráviacom systéme a zlepšiť trávenie, čím znížia plynatosť a problémy s nadúvaním.
  • Potraviny s nízkym obsahom nasýtených mastných kyselín: Tieto tuky môžu byť pre niektorých ľudí ťažko stráviteľné, čo spôsobuje nadúvanie. Preto uprednostňujte potraviny, ktoré sú zdrojom mononenasýtených alebo polynenasýtených mastných kyselín.

Nakoniec, skutočným zázračným jedlom na prevenciu nadúvania pri raňajkách je kombinácia všetkých týchto živín. Urobte cestu ovsu!

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

Prečo je ovos základnou potravinou pri nadúvaní?

Ovos má niekoľko vlastností, vďaka ktorým je skutočným prínosom v boji proti poruchám trávenia, ako je nadúvanie:

  • Bohaté na rozpustnú vlákninu: Ovos obsahuje hlavne rozpustnú vlákninu nazývanú beta-glukány. Tieto vlákna sú schopné absorbovať vodu, čím vytvárajú gél v našom čreve a stabilizujú črevný tranzit.
  • Protizápalové vlastnosti: Ovos môže pomôcť znížiť zápal v žalúdku a črevách prostredníctvom svojich fytochemikálií, ako je avenantramid. Dokáže tak predchádzať nadúvaniu a zmierniť ho.
  • Nízky obsah nasýtených mastných kyselín: Ovos je potravina s nízkym obsahom nasýtených mastných kyselín, ale bohatá na polynenasýtené a mononenasýtené mastné kyseliny, prospešné pre kardiovaskulárne zdravie a ľahšie stráviteľné.

Zahrňte do raňajok ovos, aby ste sa rozlúčili s nadúvaním

Ak chcete využiť výhody ovsa, jednoducho ho pravidelne zaraďujte do raňajok. Tu je niekoľko chutných a jednoduchých nápadov na prípravu:

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

Ovsené palacinky

Ovsenú múku zmiešame s rastlinným mliekom, štipkou soli a lyžičkou prášku do pečiva. Upečte si palacinky na rozpálenej, jemne naolejovanej panvici a vychutnajte si ich horúce s čerstvým ovocím alebo javorovým sirupom.

Ovsená kaša

Ovsené vločky zohrievame v rastlinnom mlieku, kým zmes nezhustne. Potom pridajte sušené ovocie, nasekané orechy a trochu medu pre sladký nádych. Podávajte horúce a užívajte si!

Müsli dom

Zmiešajte ovsené vločky, sušené ovocie, semienka a orechy vo veľkej šalátovej mise. Pre väčšiu chuť môžete do tejto zmesi pridať nejaké korenie, ako je škorica alebo zázvorový prášok. Podávame s rastlinným mliekom alebo jogurtom.

Začlenením ovsa do vašej každodennej stravy pomocou týchto receptov by ste mali rýchlo vidieť zlepšenie trávenia a zníženie nadúvania. Nie je nič lepšie začať deň tou správnou nohou!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Odhalené: Toto zázračné jedlo na raňajky vás zbaví nadúvania!