Odhalte 4 babské triky na vyhnanie komárov z vašej kúpeľne!

Odkrývame staré domáce triky, ktoré vám pomôžu vyhnať nepríjemné komáre z kúpeľne a vrátiť vám pokojnú hygienu.

Midges, tieto malé lietajúce stvorenia, ktoré často napadajú našu kúpeľňu, môžu byť skutočnou nočnou morou. Priťahuje ich najmä tamojšia vlhkosť a pachy. Tu sú 4 babské tipy, ako sa zbaviť pakomárov v kúpeľni a vrátiť sa do zdravej a príjemnej izby.

Preventívne tipy proti roztočom

Ešte predtým, než budete hovoriť o eliminácii, musíte najprv myslieť na to, aby ste zabránili usadzovaniu pakomárov vo vašej kúpeľni. Na to stačí niekoľko preventívnych opatrení:

  1. Dodržiavajte dobrú hygienu : pravidelným čistením povrchov znížite výskyt nečistôt, ktoré priťahujú pakomáre.
  2. Zabezpečte účinné vetranie : ak je to potrebné, nainštalujte VMC alebo prevzdušňovač, aby ste obmedzili vlhkosť a tým znížili príťažlivosť prostredia pre pakomárov.
  3. Vzdiaľte sa od zdrojov príťažlivosti : Priťahuje ich ovocie, preto dávajte pozor, aby ste jedlo nenechali v kúpeľni. Nezabudnite tiež uzavrieť potrubia, aby sa tam neuhniezdili.
Prečítajte si tiež:   Ako odstrániť žltkasté stopy od opaľovacieho krému a chlóru na bielych plavkách? Objavte spoľahlivý trik na obnovenie ich pôvodnej belosti!

Smrteľná zbraň: biely ocot a čierne mydlo

Ak si napriek vašim preventívnym opatreniam všimnete prítomnosť pakomárov vo vašej kúpeľni, potom je čas zaútočiť! Tu sú dva babské lieky, ktoré sa ukázali ako účinné pri odstraňovaní tohto hmyzu:

  1. biely ocot : skutočný každodenný spojenec pre domácu údržbu, môže pôsobiť aj ako prírodný repelent proti pakomárom. Zrieďte pohár bieleho octu v litri horúcej vody a nastriekajte tento roztok na povrchy, kde sa nachádzajú pakomáry. Nechajte uschnúť bez oplachovania. Hryzači neznášajú kyslú vôňu bieleho octu, takže budú odpudzovaní.
  2. Čierne mydlo : tento prírodný a ekonomický produkt má tiež mnoho výhod v boji proti škodcom. Na vyhnanie komárov z kúpeľne rozrieďte lyžicu tekutého čierneho mydla s dvoma litrami horúcej vody a potom nastriekajte na zamorené miesta. Čierne mydlo má bariérový efekt, ktorý dusí a zabíja nechcený hmyz.
Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť much a komárov: overené domáce rady pre domácnosť bez škodcov

Nastavenie pascí proti pakomárom

1. Klasická pasca na pakomáre: jablčný ocot

Na zachytenie pakomárov a ich odstránenie z kúpeľne môžete použiť jednoduchú pascu vyrobenú z jablčného octu a prostriedku na umývanie riadu. Tu je návod, ako ho pripraviť:

  • Naplňte nádobu jablčným octom.
  • Pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu, aby ste prerušili povrchové napätie octu.
  • Nádobu prikryte priehľadnou plastovou fóliou, potom do nej špáradlom vypichnite malé otvory, aby sa hryzáky dostali dovnútra, ale nevyšli von.

Hryzce priláka sladká vôňa jablčného octu a uviaznu v nádobe.

2. Ďalšia spoľahlivá domáca pasca: prášok do pečiva

Prášok do pečiva je tiež veľmi účinný pri zachytávaní a zabíjaní pakomárov. Ak chcete vytvoriť túto pascu, všetko, čo musíte urobiť, je:

  1. Dve polievkové lyžice prášku do pečiva rozrieďte v 200 ml vlažnej vody.
  2. Nalejte zmes do širokej plytkej nádoby, potom pridajte kvapku oleja.
Prečítajte si tiež:   Ako odstrániť žltkasté stopy od opaľovacieho krému a chlóru na bielych plavkách? Objavte spoľahlivý trik na obnovenie ich pôvodnej belosti!

Pakomáre budú neodolateľne priťahované k zápachu, ktorý roztok vydáva, utopia sa v ňom a rýchlo uhynú.

Prírodné repelentné rastliny

Nakoniec, aby ste dokončili tieto tipy a zabezpečili kúpeľňu bez komárov, zvážte použitie určitých rastlín, ktoré vydávajú zápach, ktorý je pre tieto malé stvorenia odpudivý. Levanduľa, mäta alebo dokonca bazalka sú ideálne na ich prirodzené udržanie. Kyticu týchto rastlín si môžete umiestniť do kúpeľne alebo nastriekať nálev z ich listov na miesta navštevované pakomármi.

S týmito 4 neomylnými babskými radami by ste sa mali rýchlo zbaviť pakomárov napadajúcich vašu kúpeľňu a naplno využiť túto nevyhnutnú miestnosť vo vašom každodennom živote s úplným pokojom!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Odhalte 4 babské triky na vyhnanie komárov z vašej kúpeľne!