Odstráňte vrásky okolo očí pomocou tajnej ingrediencie z vašej kuchyne!

Objavte tajomstvo krásy priamo vo vašej kuchyni: prírodný spôsob, ako zmierniť a odstrániť vrásky okolo očí.

Neustále sa snažíme zlepšovať svoj vzhľad, najmä keď začíname starnúť. Vrásky a tmavé kruhy okolo očí sú dva bežné kožné problémy, ktoré môžu byť frustrujúce a niekedy dokonca drahé na liečbu komerčnými produktmi. Našťastie existujú prírodné alternatívy, ktoré vám pomôžu v boji proti týmto známkam starnutia, vrátane použitia ingrediencií, ktoré už máte vo svojej kuchyni. V tomto článku preskúmame niektoré prírodné prostriedky a ich výhody pre oblasť očí.

Kofeín: účinné prírodné riešenie proti tmavým kruhom

Ak si myslíte, že kofeín je užitočný len na to, aby vás udržal v bdelom stave, zamyslite sa znova! Prírodný kofeín môže tiež pomôcť znížiť tmavé kruhy a vačky pod očami. V skutočnosti má kofeín vazokonstrikčné vlastnosti, ktoré pomáhajú stimulovať krvný obeh okolo očí, čím sa minimalizuje výskyt tmavých kruhov. Ak chcete použiť tento prírodný liek, môžete si uvariť vrecúško zeleného alebo čierneho čaju (oba obsahujú kofeín) a vychladiť ho v chladničke. Potom si vychladnuté vrecúška priložte na oči asi na 10 minút a užívajte si ich upokojujúce účinky.

Prečítajte si tiež:   Prekvapujúci trik na odstránenie škvŕn z okna rúry, ktorý očarí aj celý váš dom!

Jedlá sóda ako jemný píling na očné okolie

Sóda bikarbóna je ďalšou prírodnou ingredienciou, ktorú pravdepodobne máte vo svojej kuchyni a ktorá sa dá použiť na zlepšenie vzhľadu očného okolia. Zmiešajte malé množstvo jedlej sódy s trochou vody, aby ste vytvorili pastu, potom túto zmes jemne naneste na tmavé kruhy alebo vrásčité oblasti pod očami. Nechajte pôsobiť niekoľko minút, potom opláchnite čistou vodou. Exfoliačné vlastnosti sódy bikarbóny pomôžu odstrániť odumreté kožné bunky a stimulovať bunkovú obnovu, výsledkom čoho je hladšia a mladistvo vyzerajúca pokožka okolo očí.

Prírodná kyselina hyalurónová: vynikajúca alternatíva k drahým krémom

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou našej pokožky, ktorá pomáha udržiavať jej hydratáciu. Postupom času sa naša produkcia kyseliny hyalurónovej znižuje, čo spôsobuje stratu elasticity a vznik vrások. Je možné nájsť prírodná kyselina hyalurónová v niektorých potravinách, ako sú korene repy, zemiaky a citrusové plody.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť komárov natrvalo? Potrebujete len jeden drink!

Zaraďte tieto potraviny do svojho každodenného jedálnička, aby ste zvýšili príjem kyseliny hyalurónovej, alebo zvážte vytvorenie domácej pleťovej masky. Zmiešajte prírodnú kyselinu hyalurónovú v práškovej forme s vodou, aby ste vytvorili pastu, a potom aplikujte túto kúru priamo na vrásky okolo očí. Pred opláchnutím vlažnou vodou nechajte pôsobiť 20 minút.

Výhody nevädze pre oblasť očí

Nevädza je známa svojimi mnohými prospešnými vlastnosťami pre pokožku. Toto drobné ovocie obsahuje najmä antokyány, flavonoidy a vitamíny A, C a E, ktoré pomáhajú chrániť a vyživovať pokožku. Pravidelné používanie produktov z čučoriedok môže pomôcť redukovať vrásky, tmavé kruhy a vačky pod očami. Skúste si na očné okolie naniesť domácu masku vyrobenú z rozdrvených čučoriedok zmiešaných s obyčajným jogurtom alebo kokosovým olejom, aby ste ich okamžite rozžiarili.

Prečítajte si tiež:   Prekvapujúci trik na odstránenie škvŕn z okna rúry, ktorý očarí aj celý váš dom!

Venujte pozornosť slnku

Nadmerné slnenie môže urýchliť proces starnutia a spôsobiť predčasný výskyt vrások a tmavých škvŕn okolo očí. Pri pobyte na slnku je preto dôležité dodržiavať preventívne opatrenia. Noste slnečné okuliare a aplikujte špecifický opaľovací krém na tvár s ochranným faktorom prispôsobeným typu vašej pokožky. Nezabudnite tiež zostať hydratovaný pitím dostatočného množstva vody počas dňa.

Znížte stres pre mladistvejší a žiarivejší vzhľad

Stres je jedným z hlavných faktorov, ktoré podporujú vznik vrások a tmavých kruhov okolo očí. Nadmerné napätie môže spôsobiť stiahnutie svalov tváre, čo vedie k tvorbe jemných vrások a ochabnutiu pokožky. Na zmiernenie týchto účinkov skúste pravidelne cvičiť relaxačné cvičenia, ako je meditácia alebo joga, a dbajte na to, aby ste každú noc mali dostatok spánku.

Na starostlivosť o očné okolie nie je potrebné míňať majland za drahé krémy proti vráskam. Používaním prírodných ingrediencií dostupných v našej kuchyni môžeme dosiahnuť výrazné zlepšenie vzhľadu našej pokožky bez poškodenia zdravia alebo rozpočtu. Aplikujte tieto tipy a rady do svojej každodennej rutiny a čoskoro uvidíte v zrkadle pozitívny rozdiel.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Odstráňte vrásky okolo očí pomocou tajnej ingrediencie z vašej kuchyne!