Optická ilúzia: na tomto obrázku je skrytých 5 motýľov. Podarí sa vám ich rozpoznať za menej ako 30 sekúnd?

Optické ilúzie sú vizuálne testy, ktoré môžu byť zábavné a náročné zároveň. Umožňujú testovať koncentráciu a pozorovacie schopnostiale aj zabaviť sa.

A toto vám ponúka vizuálna výzva dňa: nájdite za menej ako 30 sekúnd 5 motýľov skrytých na obrázku známy maďarský umelec Dudolf ktoré etapy veľa farebných kvetov. Tieto vizuálne výzvy sú na internete veľmi obľúbené a zdieľajú ich tisíce používateľov, ktorí si užívajú oddychový čas. Tak čo, zvládnete výzvu?

Optická ilúzia: Dokážete rozpoznať 5 skrytých motýľov za menej ako 30 sekúnd?

Tento typ vizuálnej výzvy je skvelý spôsob, ako trénovať svoju myseľ a schopnosť pozorovania nezvyčajné detaily. Aby ste uspeli v tomto druhu výzvy, budete musieť dobre pozorovať obraz a sústrediť sa na každú časť. Motýle sú veľmi dobre maskované, takže budeme musieť byť ostražití!

vizuálna výzva - nájdite 5 motýľov na obrázku - výzva
Vizuálna výzva – ©Dudolf

Nespěchejte a hľadajte pozorne, pri pohľade doprava, doľava a do stredu. Keď sme ich našli všetkých 5, môžeme povedať, že sme výzvu úspešne dokončili!

Aby sme uspeli v tejto výzve, budeme musieť byť kreatívni a nápadití. Nestačí sa pozrieť na obrázok a vidieť motýle. Musíme vedieť, kde hľadaťanalyzujte každý detail a zamerajte sa na pozorovanie.

Neponáhľajte sa, doprajte si čas a hľadajte, kým nenájdete 5 skrytých motýľov. Je to skvelý spôsob, ako vyzvať svoju myseľ a zistiť, či dokážete vybrať detaily, ktoré nie sú zrejmé.

Úspešná vizuálna výzva?

Nechali sme účastníkov chvíľu počkať a dali sme im vizuálnu výzvu na vyriešenie. Sme radi, že mnohí z nich túto výzvu úspešne prijali!

Či nájsť 5 motýľov, alebo aby sme sa zabavili pri skúšaní, ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do tejto výzvy a zdieľali svoje výsledky na sociálnych sieťach. Na obrázku nižšie sme zvýraznili návod na vizuálnu výzvu, takže využite príležitosť a podeľte sa oň so svojimi priateľmi a zistite, komu sa podarí výzvu dokončiť.

vizuálna výzva - nájdite 5 motýľov na obrázku - riešenie
Riešenie

Dúfame, že vás táto malá hra zabaví a prinúti vás zapojiť sa do ďalších podobných výziev. Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí sa do hry zapojili.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Vizuálna výzva » Optická ilúzia: na tomto obrázku je skrytých 5 motýľov. Podarí sa vám ich rozpoznať za menej ako 30 sekúnd?