Otestujte si svoje IQ a nájdite riešenie za menej ako 60 sekúnd. Iba 20 % ľudí uspeje!

Hodiny, kalkulačka a žiarovka Puzzle je najnovšia matematická hádanka, ktorá je v kurze na Whatsapp a Facebooku. V tejto hádanke musíme nájsť odpoveď na rovnicu „hodiny + kalkulačka x žiarovka“. Môže sa to zdať zložité, ale v skutočnosti je to celkom jednoduché, ak použijete svoje matematické schopnosti, logiku a zmysel pre pozorovanie.

Ak ste sa pri riešení hádanky zasekli, nebojte sa, sme tu, aby sme vám pomohli. Riešenie a podrobný výpočet vám poskytneme na konci článku, aby ste si mohli skontrolovať svoju odpoveď.

Matematická hádanka, ktorá si vyžaduje logiku a postreh

Riešenie a podrobnosti výpočtu
Riešenie a podrobnosti výpočtu

Takýchto hádaniek sú na internete tony a tony, ale táto sa nám obzvlášť páčila, rovnako ako táto, preto sa s vami o ňu dnes podelíme. Prevažná väčšina ľudí, ktorí sa ponáhľali odpovedať za menej ako 60 sekúnd. sa jednoducho mýlili. Preto trváme na tom, že je mimoriadne dôležité sústrediť sa a zapamätať si základné pravidlá výpočtu. Je to na vás! Odpoveď a podrobnosti výpočtu nájdete nižšie.

Odpoveď na hádanku s hodinami, kalkulačkou a žiarovkou

Ak ste našli správny výsledok, prejdite na ďalšiu matematickú úlohu. Ak ste nenašli správnu odpoveď, venujte chvíľu času Prečítajte si podrobnosti a zistiť, kedy ste urobili chybu. Odpoveď je 333. Ak ste ho našli, gratulujeme vám!

Na vyriešenie tejto hádanky musíme nájsť hodnotu troch predmetov: hodín, kalkulačky a žiarovky.

Najprv vyriešime hodnotu hodín. Prvý detail, ktorý sa zobrazí, je čas zobrazený na každých z 3 hodín. To nám dáva 9:00 + 9:00 + 3:00 = 21. Hodiny teda majú hodnotu času, ktorý zobrazujú.

Teraz zistíme hodnotu kalkulačky. Sú tu tri kalkulačky, takže 30/3=10. Ale ako sme vám povedali, je nevyhnutné, aby ste venovali pozornosť každému detailu.. Pozrite sa na čísla napísané na každej kalkulačke: 1+2+3+4=10. v tento konkrétny prípadkalkulačka má hodnotu 10.

1 žiarovka + 1 žiarovka – 1 žiarovka = 15, takže 2 žiarovky – 1 žiarovka = 15. A Žiarovka s 5 svetlami na vrchole sa rovná 15. 2×15-15=15.

Všimli ste si ten detail? Žiarovka s 5 svetlami sa rovná 15. Žiarovka s jedným svetlom sa rovná 15/5=3..

Prejdime na posledný riadok. Ak ste sa dobre držali a sledovali každý detail, môžete teraz nájsť riešenie problému.

Ak sa pozrieme na poslednú rovnicu a každý detail v nej, dostaneme nasledujúcu rovnicu: Hodiny, ktoré ukazujú 9 hodín + kalkulačka, ktorá ukazuje „1224“ x 3 žiarovky, každá so 4 svetlami. Stačí použiť pravidlá výpočtu a dostanete nasledujúci výsledok:

  • 9 + (1+2+2+4) x (3x(4×3))
  • = 9 + 9 x 36
  • = 9 + 324
  • = 333

Konečný výsledok je skutočne 333.

Páčila sa vám táto hádanka? Dajte nám vedieť a vyzvite svoje okolie zdieľaním tohto testu.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Otestujte si svoje IQ a nájdite riešenie za menej ako 60 sekúnd. Iba 20 % ľudí uspeje!