Pohybom 3 zápaliek je možné vytvoriť 11 políčok. Nájdete riešenie za menej ako 35 sekúnd?

Už niekoľko rokov, intelektuálne výzvy a myšlienkové hry sa presadili na internete a sociálnych sieťach. Tieto hry sú často skvelou zábavou, pretože umožňujú hráčom uplatniť svoju inteligenciu a logické schopnosti. Výzva, ktorá sa nedávno objavila, je schopnosť vytvoriť 11 políčok z počiatočného tvaru pohybom iba 3 zápaliek. Táto hra je známa aj ako „IQ Test“ a umožňuje hráčom použiť svoju logiku na nájdenie riešenia. Teraz sa pozrime, či dokážete splniť túto výzvu!

IQ test: ako vytvoriť 11 políčok pohybom iba 3 zápaliek?

IQ testy a hádanky sú skvelým spôsobom, ako otestovať naše duševné schopnosti. Je to výzva, ktorú musíme prijať, pretože si vyžaduje veľa sústredenia a reflexie, čo je veľmi obohacujúce. Napríklad, jeden môže vytvoriť 11 štvorcov z počiatočného tvaru pohybom iba 3 zápaliek.

IQ test – vytvarujte 11 políčok pohybom 3 zápaliek
IQ test: vytvorte 11 políčok presunutím 3 zápaliek

Tento typ situácie je veľmi stimulujúci a umožní nám zlepšiť našu schopnosť riešiť zložité problémy.

Keď čelíme takýmto problémom, musíme byť schopní poskytnúť riešenia inovačné, ale tiež vedieť nájsť správnu rovnováhu medzi logickým uvažovaním a intuíciou. Musíme tiež ovládať základné princípy uvažovania a vedieť ich aplikovať, aby sme našli správne riešenie.

IQ testy sú preto výborným spôsobom, ako zmerať naše kognitívne schopnosti a otestovať našu schopnosť nachádzať riešenia zložitých problémov. Kľúčom k úspechu je však dobre sa sústrediť a využiť svoju predstavivosť na hľadanie efektívnych riešení.

Riešenie IQ testu

Sme radi, že ste prijali výzvu a strávili nejaký čas hľadaním riešenia. Riešenie je detailne zobrazené na obrázku nižšie.

IQ test - vytvarujte 11 štvorcov pohybom 3 zápaliek - riešenie
Riešenie logickej výzvy

Odporúčame vám zdieľať túto výzvu so svojím okolím na sociálnych sieťach, aby sa aj ostatní mohli pokúsiť vyriešiť túto hádanku. Ešte raz ďakujeme za účasť!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Pohybom 3 zápaliek je možné vytvoriť 11 políčok. Nájdete riešenie za menej ako 35 sekúnd?