Pomôžete deťom nájsť stratený dáždnik v lese? 5 % ľudí sa tam dostane za menej ako 12 sekúnd. A vy?

Aby bol školský výlet úspešný, zbaľte si piknik, nájdite pekné miesto vonku a zabavte sa s deťmi. Ale nie! Sandra a jej priatelia stratili svoj obľúbený dáždnik. Pomôžete im ho nájsť? Táto vizuálna výzva je ideálnym spôsobom, ako otestovať svoje pozorovacie schopnosti a spontánnosť. Je to na vás!

Vizuálne výzvy sú nielen zábavné a podporujú kreatívne myslenie, ale majú aj veľké výhody, napríklad posilňujú spojenie medzi mozgovými bunkami a zlepšujú rýchlosť myslenia. Na čo teda čakáte? Začnite hľadať Sandrin dáždnik na tomto obrázku. Možno prekvapíte aj sami seba, keď uvidíte, ako rýchlo sa vám to podarí!

Vizuálny test: Pomôžete Sandre a jej priateľom nájsť stratený dáždnik v lese?

Vizuálny test, kde je ukrytý stratený dáždnik - výzva
Vizuálny test: kde je ukrytý stratený dáždnik? – Obrázok.

Pri riešení hádaniek musíte často myslieť mimo rámca, ale niekedy je nevyhnutný aj dobrý kvantitatívny prístup. Vezmite si napríklad obrázok vyššie: musíte nájsť zelený dáždnik, ktorý Sandra stratila počas detského pikniku. Aj keď máte odpoveď priamo pred sebou, môže byť ťažké vidieť ju medzi všetkými ostatnými predmetmi a farebnými prvkami na pozadí.

Riešenie hádaniek je od prírody zložité. Nevzdávajte sa však po jednom pokuse: skôr než sa vzdáte, pozrite sa na to z iného uhla alebo si vyžiadajte druhý názor!

Riešenie tejto vizuálnej výzvy: kde sa skrýva Sandrin dáždnik?

Cieľom hádanky je stimulovať vaše logické a intuitívne schopnosti pri riešení hlavolamu. S každým pokusom sa vaše rozhodovanie zlepší. V tejto hádanke ste vy, Sandra a jej priatelia stratili v lese dáždnik. Cieľom je nájsť ho skôr, ako sa zotmie.

Zelený dáždnik sa skrýva pri hnedom lese, medzi kríkmi. To je jediná stopa, ktorú vám dáme.

Ak chcete vyriešiť túto hádanku, rozdeľte obrázok na riadky a pomyselné stĺpce. Potom prehľadajte všetky riadky a stĺpce a nájdite stratený dáždnik. Vďaka tomu vám neunikne žiadny rozdiel. A áno, odpoveď máte priamo pred sebou!

vizuálny test, kde je skrytý stratený dáždnik - riešenie
Riešenie vizuálnej výzvy

Ak ste našli zelený dáždnik, gratulujeme! Ak nie, nezúfajte, posuňte pohľad doprava a uvidíte ho vedľa fialového ovocného stromu.

Prišli ste na to? Táto hádanka preverila vaše pozorovacie schopnosti. Pokračujte v tom, aby ste zlepšili nielen svoje kognitívne schopnosti, ale aj schopnosť riešiť problémy a pamäť.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Vizuálna výzva » Pomôžete deťom nájsť stratený dáždnik v lese? 5 % ľudí sa tam dostane za menej ako 12 sekúnd. A vy?