Poznáte týchto 5 rastlín, ktoré účinne odpudzujú domáce pavúky?

5 plantes qui repoussent efficacement les araignées

Už vás nebavia pavúky napádať váš domov? Zachovajte pokoj ! V tomto článku vám ho predstavíme 5 prírodných rastlín ktorí majú schopnosť odpudzovať tieto nežiaduce. Budete si môcť užiť interiér bez týchto otravných a niekedy aj desivých šeliem.

1. Levanduľa

Tam levanduľa je vysoko cenený pre svoju príjemnú vôňu a relaxačné vlastnosti. Vedeli ste však, že patrí aj medzi odpudzujúce rastliny proti pavúkom? Vôňa tejto rastliny je skutočne rušivá pre tento hmyz, ktorý sa potom radšej drží v odstupe. Ak chcete využiť jej výhody, zasaďte niekoľko stôp levandule blízko vchodov do vášho domu alebo umiestnite niekoľko kytíc dovnútra. Navyše je levanduľa účinná aj pri odpudzovaní komárov, vďaka čomu je skvelou rastlinou pre vašu záhradu.

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!
5 rastlín, ktoré účinne odpudzujú pavúky
5 rastlín, ktoré účinne odpudzujú pavúky

2. Melaleuca alternifolia

Taktiež známy akočajovník, Melaleuca alternifolia je ďalšia rastlina odpudzujúca pavúky. Tento druh pochádzajúci z Austrálie má listy, ktorých esenciálny olej sa používa pre mnohé liečivé vlastnosti, vrátane antiseptických a protizápalových. Ak chcete odohnať pavúky, naneste niekoľko kvapiek tohto esenciálneho oleja na vatový tampón a umiestnite ho na miesta, kde ste pavúky spozorovali. Nezabudnite aplikáciu pravidelne obnovovať, aby bola zachovaná jej účinnosť.

3. Mäta pieporná

Tam mäta paprika je rastlina s mnohými výhodami pre zdravie aj pre záhradu. Má skutočne protikŕčové, analgetické alebo dokonca tráviace vlastnosti, ale je tiež výborným prírodným repelentom proti mnohým hmyzom vrátane pavúkov. Tým posledným vadí jeho silný a štipľavý zápach. Môžete teda zasadiť mätu piepornú v blízkosti vchodov do vášho domova alebo použiť jej esenciálny olej ako vnútorný repelent. Dávajte si však pozor, aby ste to neprehnali, pretože mäta sa pri nekontrolovaní môže stať invazívnou.

Prečítajte si tiež:   Ako chrániť vašu mikroflóru v horúcom počasí: Prečo je hydratácia kľúčová pre vaše zdravie

4. Pagaštan konský

THE indická hnedá, nazývaný aj vodný gaštan, je ovocie, ktoré má pre pavúky odpudzujúce vlastnosti. Prítomnosť saponínu, toxického glukozidu prítomného v pagaštane konskom, vyvoláva obrannú reakciu u týchto zvierat, ktoré sa potom snažia utiecť. Ak chcete využiť jeho prednosti, stačí umiestniť niekoľko pagaštanov do miestností, kde ste videli pavúky, alebo do blízkosti okien a dverí. Táto metóda je nielen efektívna, ale aj ekonomická a šetrná k životnému prostrediu.

5. Citrón

Málo sa vie, ale citrón je tiež obľúbeným spojencom, ktorý zabráni pavúkom od vášho domova. Tým posledným vadí charakteristická vôňa citrusových plodov a preto sa k nim vyhýbajú. Ak chcete využiť jeho výhody, jednoducho si rámy dverí a okien pravidelne potierajte polovicou citróna alebo použite jeho esenciálny olej ako repelent na nastriekanie pavučín a pavúčích chodieb. Ako bonus tento trik vnesie do vášho interiéru aj nádych sviežosti a čistoty!

Prečítajte si tiež:   Ako prilákať komáre? Konzumáciou týchto potravín to dosiahnete veľmi pravdepodobne!

Niekoľko ďalších tipov

  • Okrem používania týchto repelentných rastlín nezabudnite pravidelne čistiť svoj dom a odstraňovať pavučiny, aby ste obmedzili ich premnoženie.
  • Ak aj napriek všetkým týmto opatreniam k vám pavúky naďalej prenikajú, neváhajte zavolať profesionála, aby ich natrvalo zlikvidoval.
  • Ak chcete chrániť svoju záhradu pred pavúkmi, zvážte aj pestovanie iných odpudzujúcich rastlín, ako je bazalka, paradajka alebo dokonca palina.

Prijatím týchto rôznych rastlín a dodržiavaním týchto niekoľkých tipov by ste mali byť schopní držať pavúky ďaleko od vášho domova prirodzeným a účinným spôsobom. Tak už viac neváhajte, dôverujte prírode, že ochráni váš interiér pred nežiaducim!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Poznáte týchto 5 rastlín, ktoré účinne odpudzujú domáce pavúky?