Prečo 84,67 % ľudí nedokáže nájsť riešenie tejto matematickej úlohy?

Dnes je Deň matematických hádaniek! Ponúkame vám novú úlohu, ktorá vám umožní otestovať a zlepšiť svoju inteligenciu. Táto úloha je mimoriadne náročná a od každého účastníka bude vyžadovať, aby použil logiku a dôvtip na vyriešenie otázky do 30 sekúnd.

Cieľ dnešnej úlohy je jednoduchý: nájsť hodnotu sovy. Hádanka pozostáva z troch jednoduchých rovníc, ktoré treba vyriešiť, aby sa dosiahol výsledok. Zúčastnenými zvieratami sú tučniak, mačka a, samozrejme, sova.

Tak čo, ste pripravení prijať túto výzvu? Vyskúšajte si svoje matematické schopnosti a zistite, či dokážete nájsť riešenie za menej ako 30 sekúnd!

Dnešná úloha: nájdite hodnotu sovy za menej ako 30 sekúnd

Našou dnešnou úlohou je matematická hádanka, ktorá preverí váš mozog. Budete sa musieť pozorne pozrieť na každú rovnicu a premýšľať o najlepšom spôsobe, ako čo najrýchlejšie vyriešiť úlohu. Táto hádanka si vyžaduje určitú dávku logiky a sústredenia, aby ste našli správne riešenie.

Podrobné riešenie je uvedené na konci článku.

matematická úloha pinguin cat owl
Dnešná úloha: nájdite hodnotu sovy!

Ak chceme uspieť v tejto úlohe, musíme myslieť mimo rámca, aby sme našli riešenie. Musíme si uvedomiť, že IQ testy sú určené na testovanie našich kognitívnych schopností a pomáhajú nám zlepšiť naše analytické schopnosti a schopnosti riešiť problémy.

Takže ste pripravení prijať túto výzvu a nájsť hodnotu sovy? Verte si a dajte do toho všetko, aby ste našli riešenie za menej ako 30 sekúnd!

Prečítajte si tiež:   Syndróm zachraniteľa v láske: 6 jasných znamení, ktoré by vás určite mali upozorniť!

Nájdite riešenie tejto úlohy!

Takmer ste dosiahli koniec tejto matematickej úlohy. Vieme, že ste urobili všetko pre to, aby ste našli riešenie za menej ako 30 sekúnd a my vám k tomu blahoželáme. Vaša myseľ je jasná a vaša koncentrácia je na vrchole.

Matematická výzva je veľmi populárna na sociálnych sieťach, ako sú Facebook, Twitter a Instagram. Ľudia sa zabávajú porovnávaním svojich výsledkov a povzbudzujú svojich priateľov, aby sa do výzvy zapojili.

Tak čo, ste pripravení zistiť riešenie? Hodnota sovy je „1“. Nezabudnite, že táto hádanka je len malou ukážkou IQ testov, takže pokračujte v tréningu mozgu a prijímajte výzvy, aby ste zlepšili svoje schopnosti!

Podrobnosti o výpočte:

  • Riadok 1: tučniak má hodnotu 10, pretože 20/2=10
  • Riadok 2: hodnota mačky je 2, pretože 10×2+2=22
Prečítajte si tiež:   Syndróm zachraniteľa v láske: 6 jasných znamení, ktoré by vás určite mali upozorniť!

Ak poznáme hodnotu mačky a tučniaka, môžeme odvodiť hodnotu sovy:

  • Riadok 3 10×2 – sovy10 = 10 -> 20-10=10 -> 10=10, t.j. sovyX10=10 -> sovy=10/10=1

Hodnota sovy je teda „1“.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Prečo 84,67 % ľudí nedokáže nájsť riešenie tejto matematickej úlohy?