Prečo je škoricu stále viac obľúbená na dverách?

Prečo sa škoricou ozdobujú dvere? Odhalte tajomstvo rastúcej popularity tohto trendu a objavte jeho neodolateľné výhody.

Možno ste si už všimli alebo počuli o tomto zvláštnom trende dávať škoricu na dvere. Naďalej získava pôdu pod nohami a zdá sa, že presvedčila mnohých nasledovníkov po celom svete. Ale aké sú tieto dôvody, ktoré nútia toľko ľudí prijať tento rituál so škoricou? Dešifrovanie tohto javu v tomto článku.

Škorica, mnohostranné korenie

V prvom rade je dobré pamätať na viaceré benefity, ktoré škorica má. Toto vzácne korenie pôvodom z Ázie si už dlho podmanilo naše kuchyne a naše chuťové poháriky svojou jedinečnou a lahodnou chuťou. Škorica je cenená aj pre svoje mnohé liečivé vlastnosti: je bohatá na antioxidanty, pomáha regulovať hladinu cukru v krviposilniť imunitný systém a má priaznivé účinky na trávenie. Ale škorica nie je obmedzená na naše jedlá a naše fyzické zdravie; po stáročia je tiež základným prvkom mnohých tradičných a duchovných rituálov.

Prečítajte si tiež:   Ako bojovať proti vráskam a únave? Doprajte si viac vitamínu Q!

Počiatky praktizovania škorice na dverách

Rituál škorice na dverách siaha ďaleko do histórie. Škoricu skutočne používali rôzne kultúry pre jej ochranné a čistiace vlastnosti.

Dedičstvo zo starovekého Egypta

Prvé stopy škorice v rituáloch sa datujú do starovekého Egypta, kde sa používala pri zložení posvätných parfumov a na balzamovanie. Spájala sa aj škorica s božská ochrana, najmä v kontexte bohyne Isis, ktorá vládla nad zdravím, láskou a mágiou. Potom sa používal ako kadidlo v chrámoch na privolanie prítomnosti bohov a na pripomenutie ich prítomnosti na dverách a iných každodenných predmetoch.

Zistite, prečo si stále viac ľudí dáva na dvere škoricu
Zistite, prečo si stále viac ľudí dáva na dvere škoricu

Ázijský vplyv

Škorica pochádza z Ázie, a tak niet divu, že jej používanie je v tejto časti sveta hlboko zakorenené. V niektorých čínskych alebo indických kultúrach je škorica spojená s rôznymi božstvami a má dôležité miesto náboženské obrady. V Číne sa škoricová kôra často mieša s inými prísadami, aby sa vytvorili vonné tyčinky, ktoré sa používajú na uvoľnenie jej ochranných a čistiacich síl.

Prečítajte si tiež:   TikTok šíri techniku odbúravania tuku, ale odborník upozorňuje na jej riziká. Existuje iný spôsob, ako schudnúť bez tukov?

Dnes: moderný symbol ochrany a prosperity

Ak počiatky tejto praxe siahajú niekoľko tisícročí, dnešní stúpenci považujú tento rituál za prostriedok na ochranu svojho domova a prilákanie šťastia a úspechu. Tu sú hlavné dôvody, ktoré vysvetľujú úspech tohto rituálu naprieč svetom a generáciami:

  1. Ochrana pred negatívnymi energiami. Škorica je známa svojimi čistiacimi vlastnosťami a umiestnením na dvere vytvára ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje prenikaniu negatívnych energií do domácnosti.
  2. Príťažlivosť prosperity. Mnohé kultúry považujú škoricu za schopnosť pritiahnuť bohatstvo a úspech. Umiestnenie škorice na dvere symbolizuje prijatie týchto požehnaní do svojho života.
  3. Teplá atmosféra. Okrem duchovných a symbolických cností vydáva škorica veľmi príjemnú vôňu. Jeho vôňa obklopuje domov a vytvára teplú a prívetivú atmosféru.

Ako na to: niekoľko jednoduchých a účinných metód

Teraz, keď sme videli, prečo je toľko ľudí zvedených týmto rituálom, tu je niekoľko nápadov, ako si ho osvojiť u vás doma:

  • Prášok alebo tyčinka : Môžete použiť škoricový prášok alebo vo forme tyčiniek na umiestnenie na dvere. Ak to chcete urobiť, jednoducho zaveste škoricovú tyčinku so stuhou alebo položte trochu škoricového prášku nad alebo po stranách vašich dverí.
  • V esenciálnom oleji : Ak uprednostňujete čuchové a menej viditeľné prednosti, škoricový esenciálny olej môže byť dobrým kompromisom. Stačí umiestniť pár kvapiek na dvere alebo rám a vytvoriť tak vhodnú symbolickú bariéru.
  • V energetickom spreji : Ďalšou možnosťou je pripraviť si zmes vody, škoricového esenciálneho oleja a ďalších silných ingrediencií, ktoré si môžete pravidelne rozprašovať na dvere, aby ste si zachovali ochranu a prilákali pozitívne energie.
Prečítajte si tiež:   Ako bojovať proti vráskam a únave? Doprajte si viac vitamínu Q!

Ak si aj vás získala táto prastará prax, neváhajte vyskúšať tieto rôzne metódy. Majte však na pamäti, že je to potrebné pravidelne obnovujte škoricu zaručiť jeho účinnosť a zachovať jeho výhody vo vašej domácnosti. Tak čo, ste pripravení posypať svoje dvere týmto čarovným korením?

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Prečo je škoricu stále viac obľúbená na dverách?