Prekvapivý čas dňa, kedy je cvičenie najúčinnejšie pre dosiahnutie dokonalej formy

"Objavte si, kedy je najlepší čas pre vaše telocvičné rutiny a ako môže ovplyvniť váš celkový výkon a kondíciu"

Pokiaľ ide o udržiavanie kondície a zdravia, cvičenie je nepopierateľným pilierom. Často nás nabádajú k pohybu, bez ohľadu na dennú dobu, ale vedeli ste, že existuje časové okno, ktoré môže maximalizovať priaznivé účinky vašej fyzickej aktivity? Zatiaľ čo väčšina z nás si v nabitom programe hľadá čas, štúdia z University of Sydney, publikovaná v prestížnom časopise Diabetes Care, prezrádza, že čas, ktorý si obujete tenisky, môže mať výrazný vplyv na vaše zdravie. Sledujte nás v tomto prehľade a objavte túto nečakanú dennú dobu, ktorá je ideálna na športovanie a na to, aby ste boli na vrchole svojej formy.

Význam načasovania v športovej praxi

Dlho sme si mysleli, že najdôležitejšou vecou bolo venovať sa fyzickej aktivite bez toho, aby sme museli venovať pozornosť tomu, „kedy“. Avšak podľa štúdie, ktorú vykonalaUniverzita v SydneyZdá sa, že čas dňa, počas ktorého sa potíte, môže byť rovnako dôležitý ako samotné cvičenie. Tento výskum naznačuje, že cvičenie v určitú dennú dobu by mohlo byť nápomocné pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení a znížení rizika predčasnej smrti, najmä u ľudí s nadváhou. Dôsledky tohto objavu sú obzvlášť zaujímavé pre tých, ktorí chcú optimalizovať svoju fitness rutinu pre optimálne zdravie.

Prečítajte si tiež:   Skvelý trik pre dokonalé šúpanie ovocia: Neomylný sklenený hrot!

Dešifrovanie výsledkov štúdie

Na základe dlhodobej analýzy zdravotných údajov od viac ako 30 000 účastníkov počas ôsmich rokov vedci identifikovali preferované časové okno pre cvičenie: medzi 18:00 a polnocou. Ukázalo sa, že tí, ktorí uprednostňujú tento časový úsek pre svoje športové stretnutie, získajú maximálny úžitok z hľadiska zníženia rizík pre svoje zdravie. Je to odhalenie, ktoré by mohlo zmeniť športové návyky mnohých z nás, zdôrazňujúc dôležitosť premýšľania nielen o „robení“ športu, ale aj o tom, „kedy“ ho robiť.

Vedecké vysvetlenia tohto javu

Prečo je teda tento čas dňa taký výnimočný? Vedci poskytujú biochemickú odpoveď na túto otázku. Zdá sa, že naša hladina cukru v krvi má tendenciu stúpať v neskorších hodinách dňa, čo je trend, ktorý je ešte výraznejší u ľudí žijúcich s cukrovkou. Fyzickou aktivitou v týchto hodinách by sme pomohli nášmu telu efektívnejšie zvládnuť túto nadbytočnú glukózu, čím by sme prispeli k zdravšiemu celkovému metabolizmu. Potenciálne výhody tohto objavu by mohli byť významné, najmä pri liečbe obezity a cukrovky.

Prečítajte si tiež:   Prečo je dôležité poznať význam emoji srdca s bodkou pod ním na WhatsApp? Objavte jeho tajomstvo!

Čas vášho tréningu by sa preto mohol stať strategickou voľbou v snahe o lepšie zdravie. Štúdia publikovaná v r Diabetes Care nás pozýva, aby sme šport považovali nielen za aktivitu, ktorú sem-tam zaradíme do našich rozvrhov, ale aj za súčasť, ktorú treba uvážlivo plánovať. Tieto nové údaje by mohli dobre informovať o budúcich odporúčaniach v oblasti zdravia a športu a podporovať holistickejší prístup k telesnej pohode. Časopisy ako Grazia, Marie-Francúzsko, ŽenskýA Časopis Biba, ktorý často hľadá najnovšie trendy v oblasti wellness, ako aj kultúrne podujatia, ako je napríklad filmový festival v Cannes, kde pôvab naráža na zdravie hviezd, by mohli odrážať tieto nové športové praktiky. Pokiaľ ide o značky ako Primark, ktoré ponúkajú dostupné športové oblečenie, mohli dobre vidieť prílev zákazníkov, ktorí sa chceli vybaviť na svoje večerné športové stretnutia. Uvidí sa, či sa táto netušená hodina stane novým preferovaným časovým úsekom pre fitness nadšencov.

Prečítajte si tiež:   Skvelý trik pre dokonalé šúpanie ovocia: Neomylný sklenený hrot!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Prekvapivý čas dňa, kedy je cvičenie najúčinnejšie pre dosiahnutie dokonalej formy