Prekvapivý tip, ako si udržať opálenie po letnej dovolenke

Blíži sa koniec letných prázdnin a vy si chcete za každú cenu uchovať pekne opálenú pleť, aby vám vydržali výhody slnka? Nehľadajte ďalej, v tomto článku sme zhrnuli všetky naše tipy na udržanie krásneho opálenia aj po začiatku školského roka. Následuj vodcu !

1. Starajte sa o svoju pleť

Všetko to začína zdravým životným štýlom. Preto, aby sa vaše opálenie nevytratilo príliš rýchlo, je nevyhnutné pravidelne rozmaznávať pokožku vhodnými prípravkami.

Účinnosť peelingov

Možno si myslíte, že peeling odstraňuje naše vzácne opálenie, ale zamyslite sa znova! Pravidelne vykonávaná jemná exfoliácia odstráni odumreté bunky a dodá pokožke žiarivosť., ktorý zvýrazní vašu opálenú pleť. Ak to chcete urobiť, vyberte si dva týždenné peelingy a jemne masírujte pokožku špecializovaným produktom.

Prečítajte si tiež:   Ako optimalizovať naberanie svalov a chudnutie: Najlepšie potraviny na konzumáciu pred športom

Hydratujte denne

Po každej sprche a drhnutí nezabudnitenaneste hydratačné mlieko na celé telo. Ideálne je použiť čerstvý krém bohatý na výživné aktívne zložky, aby ste predišli vysušovaniu pokožky spôsobenému stratou hydratácie pokožky po dovolenke. Dobrý hydratačný krém pomôže udržať rovnomerné a žiarivé opálenie.

Investujte do výživných olejov

Ak chcete posilniť účinok vášho zvlhčovača, môžete tiež používajte prírodné rastlinné oleje, ktoré pomôžu predchádzať dehydratácii pokožky. Najlepšie oleje na predĺženie opálenia sú kokosový, sladký mandľový a arganový, pretože obsahujú esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať žiarivosť vašej pleti.

Tu je návod, ako si udržať opálenie po letnej dovolenke!
Tu je návod, ako si udržať opálenie po letnej dovolenke!

2. Prijmite vyváženú stravu

Potraviny, ktoré jeme, majú významný vplyv na našu pokožku a tým aj na našu schopnosť udržať si opálenie. Tu je niekoľko praktických tipov na prispôsobenie vášho napájania tak, aby ste ušetrili solárny kapitál:

  1. Zamerajte sa na ovocie a zeleninu bohatú na betakarotén : táto látka umožňuje syntézu melanínu, ktorý je zodpovedný za sfarbenie pokožky. Pravidelná konzumácia mrkvy, marhúľ, paradajok, papriky či dokonca melónu pomôže oživiť vašu opálenú pleť.
  2. Konzumujte antioxidanty : pomáhajú predĺžiť životnosť kožných buniek. Potraviny ako červené ovocie, olejnaté semená a zelená zelenina sú naň obzvlášť bohaté.
  3. Udržujte stálu hydratáciu : pitie aspoň 1,5 litra vody denne je kľúčové pre zachovanie žiarivosti pleti. Pokúste sa zmeniť príjem tekutín začlenením čerstvých ovocných štiav, minerálnych vôd a bylinkových čajov do svojho denného režimu.
Prečítajte si tiež:   Ako optimalizovať naberanie svalov a chudnutie: Najlepšie potraviny na konzumáciu pred športom

3. Vyberte si vhodné prípravky na predĺženie opálenia

Dnes existuje veľa ošetrení, ktoré zaručujú dlhotrvajúci zdravý lesk. Pre optimálne pôsobenie je dôležité starostlivo vyberať produkty:

  • Samoopaľovacie prípravky : pomáhajú vyrovnať opálenie bez poškodenia pokožky. Aplikujte si ich pravidelne na telo a tvár po exfoliácii, aby ste si udržali rovnomerné prirodzené sfarbenie.
  • Pleťové vody na predlžovanie opálenia : tieto produkty vo všeobecnosti obsahujú aktívne zložky, ktoré stimulujú produkciu melanínu a kolagénu, ktoré podporujú zachovanie opálenia. Pomáhajú tiež regenerovať pokožku po pobyte na slnku.
  • Kozmetika schopná zvýrazniť vašu pleť : Ak chcete mať žiarivú a opálenú tvár po celý rok, zvážte použitie niekoľkých tipov na líčenie. Rozhodnite sa pre púdre alebo podkladové bázy s ľahkou textúrou, ktorá zvýrazní vaše opálenie, a dodajte nádych žiarivosti s trochou rozjasňovača na kľúčových miestach tváre (lícne kosti, mostík nosa a amorov oblúk).
Prečítajte si tiež:   Ako optimalizovať naberanie svalov a chudnutie: Najlepšie potraviny na konzumáciu pred športom

S týmito tipmi a trikmi po ruke máte teraz všetky karty, aby ste si udržali opálenie bez prílišnej námahy! Neváhajte sa podeliť o svoje úspešné skúsenosti a dobré tipy na predĺženie opálenia v komentároch.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Prekvapivý tip, ako si udržať opálenie po letnej dovolenke