Rovnicu je možné zostaviť jednoduchým presunutím jednej zápalky. Dokážete nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd?

Matematická výzva je veľmi populárnym cvičením na sociálnych sieťach. Tieto testy IQ sú určené na testovanie intelektuálnych schopností účastníkov a často sú doplnené hádankami, ktoré vyžadujú určité logické a matematické schopnosti.

Dnes vám prinášame špeciálnu hádanku: je možné, aby rovnica 9+4=1 bola správna posunutím jednej zápalky. Cieľom hry je nájsť riešenie čo najrýchlejšie, čo znamená, že na vyriešenie hádanky máte 15 sekúnd. Takže ste pripravení na túto výzvu?

Vyriešte matematický problém: zvládnete ho za menej ako 15 sekúnd?

Stojíme pred náročnou matematickou výzvou. Ak chcete uspieť, musíte pozorne sledovať a sústrediť sa na hľadanie riešenia.

Matematická výzva: rovnicu možno zostaviť švihnutím zápalky


Pri riešení hádanky je dôležité myslieť mimo rámca a využívať svoje logické a matematické schopnosti. Táto úloha sa zdá byť náročná, ale veríme vo vaše schopnosti! Prijmite výzvu a nájdite riešenie do 15 sekúnd, kým sa čas nevyčerpá!

Tieto testy IQ môže byť obzvlášť ťažké, ale zároveň stimulujú vašu myseľ a kreativitu. Musíte zostať sústredení a otvorení všetkým možnostiam, aby ste našli riešenie.

Musíme venovať pozornosť aj tým najmenším detailom, ktoré nám pomôžu vyriešiť matematickú úlohu. Zapracujte na svojom mozgu a skúste nájsť riešenie do 15 sekúnd! Veľa šťastia!

Riešenie dnešnej matematickej úlohy

Dali sme vám veľmi ťažkú hádanku a sme prekvapení počtom účastníkov, ktorí túto výzvu splnili. Tento typ testu je veľmi populárny na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Twitter.

Riešenie dnešnej matematickej úlohy
Riešenie dnešnej matematickej úlohy

Myslíme si, že je dôležité stimulovať svoju myseľ a kreativitu, takže nechajte svoj mozog pracovať! Je čas objaviť riešenie: posunutím jednej zápalky sa rovnica 9+4=1 zmení na -3+4=1. Ďakujeme všetkým, ktorí našli odpoveď!

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » IQ test » Rovnicu je možné zostaviť jednoduchým presunutím jednej zápalky. Dokážete nájsť riešenie za menej ako 15 sekúnd?