Si stále unavený? Tu je 5 najlepších tipov na rýchle zvýšenie energie!

Cítite sa stále unavení a bez energie? Je ťažké zvládnuť váš každodenný život? Aj keď to môže byť spôsobené mnohými faktormi, najčastejšie príčiny sú často spojené s naším životným štýlom. Tu je 5 tipov, ktoré vám môžu pomôcť rýchlo zvýšiť hladinu energie a cítiť sa skvele.

Jedzte zdravú výživu na boj proti únave

Jedným z najlepších spôsobov, ako bojovať proti únave a získať späť energiu, je zdravá a vyvážená strava. Správnym stravovaním vaše telo dostáva všetky základné živiny, ktoré potrebuje na optimálne fungovanie, vrátane vitamínov a minerálov potrebných pre dobrú hladinu energie. Ak to chcete urobiť, skúste:

 • Ak chcete zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, bohaté na vitamíny, minerály a antioxidanty, nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu;
 • pravidelne konzumujte chudé bielkoviny (biele mäso, ryby, tofu), aby svaly dodali potrebnú energiu a predišli tak únave;
 • uprednostňovať potraviny obsahujúce vlákninu, ako celé zrná a strukovinypomáha udržiavať stabilnú hladinu cukru v krvi;
 • rozhodnúť sa pre potraviny proti únave, ako sú mandle, horká čokoláda, avokádo alebo dokonca banány.
Prečítajte si tiež:   Ako odstrániť žltkasté stopy od opaľovacieho krému a chlóru na bielych plavkách? Objavte spoľahlivý trik na obnovenie ich pôvodnej belosti!
Si stále unavený? Tu je 5 najlepších tipov na rýchle zvýšenie energie!
Si stále unavený? Tu je 5 najlepších tipov na rýchle zvýšenie energie!

Vyberajte si prírodné doplnky stravy

Ďalším tipom na rýchle nabratie energie je doplniť stravu prírodnými doplnkami. Tie vám môžu pomôcť vyplniť určité nedostatky vitamínov a minerálov, ktoré sú často zodpovedné za nízku energiu.

Horčík, esenciálny minerál

Nedostatok horčíka môže viesť k zlému prenosu nervových vzruchov a tým spôsobiť fyzickú a intelektuálnu únavu. Štúdie ukázali, že pravidelný príjem horčíka môže výrazne zlepšiť našu energetickú hladinu. Takže si môžete vziať a doplnok horčíka kompenzovať prípadný nedostatok.

Formula B: základné vitamíny proti únave

Vitamíny skupiny B sú nevyhnutné pre udržanie dobrého energetického metabolizmu. Nedostatok vitamínov B môže spôsobiť únavu, podráždenosť a poruchy nálady. Aby ste zabezpečili dostatočný príjem, neváhajte si vziať a Doplnok vitamínu Bnajmä vo forme pivovarských kvasníc.

Prečítajte si tiež:   Ako sa zbaviť much a komárov: overené domáce rady pre domácnosť bez škodcov

Cvičte denne

Môže sa to zdať protirečivé, ale pravidelné cvičenie pomáha zvyšovať vašu energetickú hladinu. Keď športujeme, naše telo produkuje endorfíny, ktoré poskytujú pocit pohody a znižujú vnímanie bolesti. Fyzická aktivita navyše zlepšuje krvný obeh a lepšie okysličuje mozog, čo pomáha znižovať únavu.

Odporúča sa cvičiť 30 minút mierneho cvičenia, ako je rýchla chôdza, plávanie alebo bicyklovanie aspoň 5 dní v týždni. Ak nie ste zvyknutí cvičiť, začnite postupne a časom zvyšujte trvanie a intenzitu cvičení.

Doprajte si dostatok spánku, aby ste znovu nabrali energiu

Spánok je rozhodujúcim obdobím pre fyzické a duševné zotavenie. Nízka kvalita alebo nedostatok spánku nevyhnutne vedie k únave a môže dokonca spôsobiť problémy s koncentráciou a náladou. Je preto nevyhnutné:

 • spať 7 až 8 hodín za noc;
 • udržiavať pravidelný režim spánku, vstávanie a chodenie do postele každý deň približne v rovnakom čase;
 • mať prostredie vhodné na spánok, pokoj, chlad a úplnú tmu;
 • osvojte si rituály pred spaním, napríklad teplý kúpeľ alebo čítanie, aby ste uľahčili zaspávanie.
Prečítajte si tiež:   Ako odstrániť žltkasté stopy od opaľovacieho krému a chlóru na bielych plavkách? Objavte spoľahlivý trik na obnovenie ich pôvodnej belosti!

Zvládnite svoj stres, aby ste rýchlo získali energiu

Stres je často zodpovedný za chronickú únavu. Zvyšuje hladinu stresových hormónov vrátane kortizolu, čo vedie k celkovému pocitu nepokoja a vyčerpania. Ak chcete zabrániť stresu, aby prevzal vašu energiu, vyskúšajte nasledujúce postupy:

 • meditácia, čo vám umožní preorientovať sa, upokojiť myseľ a zlepšiť zvládanie emócií;
 • joga, ktorá kombinuje strečing a relaxáciu a pomáha výrazne znížiť stres;
 • hlboké dýchanie, ktoré pozostáva z pomalého nádychu nosom pri nafúknutí žalúdka a následného dlhého výdychu ústami. Táto technika pomáha regulovať srdcovú frekvenciu a znižuje úroveň stresu a úzkosti.

Aplikovaním týchto rôznych tipov spojených so zdravým životným štýlom bude pre vás ľahké získať späť energiu a efektívne bojovať proti únave na dennej báze.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Novinky » Si stále unavený? Tu je 5 najlepších tipov na rýchle zvýšenie energie!