Som lúzer? Tu je 7 výrečných znakov, ktoré dokazujú, že naozaj ste.

Som lúzer? Táto otázka nám prebehne hlavou v jednom alebo druhom bode nášho života. Zatiaľ čo niektorí majú dôveru v seba a túto otázku si nekladú, iní sa pravidelne cítia zavalení udalosťami, nemajú úspech a pochybujú o svojich každodenných činoch. Ako viete, či ste jedným z nich? Objavte 7 znakov, ktoré dokazujú, že ste naozaj porazení.

1. Váš úspech na sociálnych sieťach je takmer nulový

Aj keď vaše používanie sociálnych sietí nemusí nevyhnutne odrážať celú zložitosť vašej osobnosti, treba priznať, že sa dnes stalo dôležitým sociálnym barometrom. Ak neustále hľadáš sledovateľov na Instagrame, lajky na Facebooku alebo RT na Twitteri, je možné, že to súvisí s nedostatkom charizmy, nezaujímavou osobnosťou alebo až nezdravou hanblivosťou. Tento nedostatok virtuálnej príťažlivosti môže byť jedným zo znakov, že ste porazení.

Prečítajte si tiež:   Ktoré zviera na obrázku prvýkrát uvidíte? To vypovedá o vašej osobnosti viac, ako si myslíte!

2. Máte problém udržať si priateľov

Mať dlhodobých priateľov je niečo veľmi cenné. Zdá sa, že tých pár ľudí, ktorých považujete za priateľov, sa od vás dosť rýchlo vzďaľuje? Môže to byť spôsobené vaším nedostatkom oddanosti priateľstvu, zlou náladou alebo dokonca sebeckým postojom. Porazení majú často z týchto dôvodov problém udržať si priateľov.

Často vás opustí skupina priateľov

Okrem toho, že si dlhodobo neudržíte priateľov, možno ste si to všimli pravidelne zostávate pozadu na večierkoch alebo akciách s priateľmi. Keď sa zdá, že sa všetci ostatní bavia a spájajú, zostávaš sám. Toto je ďalší možný znak toho, že ste porazení.

Som lúzer?  Tu je 7 výrečných znakov, ktoré dokazujú, že naozaj ste.

3. Vaša profesionálna kariéra stagnuje

Je váš profesionálny život v súlade s vašimi ambíciami a očakávaniami? Ak je odpoveď nie, môže to byť tiež znakom toho, že ste porazení. Hoci váš úspech v práci môže ovplyvniť veľa faktorov, ako napríklad vaše akademické vzdelanie a zručnosti, nedostatok sebavedomia, neschopnosť riskovať a chopiť sa príležitostí sú všetko prvky, ktoré môžu brániť vášmu profesionálnemu pokroku.

Prečítajte si tiež:   Ako dešifrovať silu nevypovedaného: Tajomstvo jazyka ticha vo vzťahoch

4. Hromadíte romantické zlyhania

Pripomína vaša cesta lásky sériu zlyhaní, rozchodov a sklamaní? Ak áno, nemusí to byť spôsobené len smolou, ale aj hlbším problémom: vaším postavením porazeného. Skutočne, vaše minulé a súčasné vzťahy o vás môžu veľa prezradiť: nedostatok sebaúcty, nerozumné rozhodnutia týkajúce sa manželského partnera alebo dokonca neschopnosť vybudovať a udržiavať stabilný vzťah.

5. Máte nízku úroveň angažovanosti

Často sú porazení aj tí, ktorí majú problém stanoviť si ciele a držať sa ich. Aby ste boli úspešní, je nevyhnutné preukázať určitú úroveň odhodlania, či už v osobnom, profesionálnom alebo romantickom živote. Radi odkladáte svoje projekty a povinnosti na ďalší deň? Máte problém dodržať svoje sľuby? To môže veľmi dobre naznačovať vašu nedostatočnú ambíciu a odrážať profil porazeného.

Lenivosť a prokrastinácia: víťazná kombinácia porazeného

Okrem nedostatku záväzku sa s porazenými často spájajú dva prvky: lenivosť a prokrastinácia. Ak väčšinu svojho voľného času trávite pozeraním videí na YouTube bez toho, aby ste niečo konkrétne robili, ak sa systematicky vyhýbate úlohám, ktoré si vyžadujú námahu a vždy všetko odkladáte na zajtra, pravdepodobne to potvrdzuje váš status porazeného. »

Prečítajte si tiež:   Ktoré zviera na obrázku prvýkrát uvidíte? To vypovedá o vašej osobnosti viac, ako si myslíte!

6. Okolie vám neverí

Uvedomili ste si, že vo vašom okolí nikto skutočne neverí vo vaše schopnosti a schopnosti? Aj to je znak toho, že ste porazení. Skutočne, keď vo vás vaši blízki a kolegovia nedôverujú, je možné, že to pochádza z problému s vašou osobnosťou, vašimi hodnotami alebo dokonca vaším správaním. Dôvera druhých je často spojená s obrazom, ktorý na nich premietate: ak je to obraz porazeného, ​​bude to nevyhnutne cítiť na ich postoji k vám.

7. Ste neustále nespokojný so svojím životom

Nakoniec posledným znakom, ktorý dokazuje, že ste skutočný lúzer, je nepochybne váš večný pocit nespokojnosti. Ak máte neustále dojem, že vám nič nejde, že inde je vždy niečo lepšie a že iní sú úspešnejší ako vy, je to pravdepodobne preto, že ste naozaj lúzer.

Je načase uvedomiť si tieto znaky a konať tak, aby sa situácia zmenila. Uznanie, že ste možno porazení, môže byť prvým kameňom pri budovaní nového, plnohodnotnejšieho života, v ktorom budete skutočne aktérom svojho osudu a nie divákom svojich zlyhaní.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Som lúzer? Tu je 7 výrečných znakov, ktoré dokazujú, že naozaj ste.