Spíte v jednej z týchto troch polôh? Mohli by naznačovať koniec vášho vzťahu!

Ako spánok odhaľuje problémy vo vzťahu: Poznáte tieto varovné signály?

V pokrčených plachtách intimity si každý pár utká svoj vlastný nočný tanec. Čo však naše polohy v spánku skutočne hovoria o harmónii nášho romantického vzťahu? Otázka, ktorú si mohol položiť aj Morpheus, keď rozjímal o spiacich milencoch. Estelle Priam nás vo svetle postrehov životnej koučky Olgy Levancukovej vedie po chúlostivej ceste znamení, ktoré by mohli ohlasovať búrlivé dni pre páry, vo fascinujúcom článku uverejnenom na Súčasná manželka. Takže keď zhasnú svetlá, vypovedá to, ako sa túlime alebo sa vzďaľujeme, niečo o stave nášho zväzku? Toto budeme skúmať, pričom budeme mať na pamäti, že absencia vedeckých dôkazov nás vyzýva, aby sme tieto hypotézy brali opatrne.

Lyžica: blízkosť, ktorá spochybňuje

Klasikou zostáva v nočnom balete párov takzvaná poloha „lyžičky“. Často symbolizuje spoluúčasť a vzájomnú ochranu. Podľa Olgy Levancukovej by však toto isté postavenie mohlo naznačovať forma odpojenia. Predstavte si: jeden z partnerov, otočený smerom von, môže bez slova vyjadriť svoju potrebu priestoru a nezávislosti. Je tento detail, ktorý sa na prvý pohľad zdá triviálny, náznakom problémov pod teplými prikrývkami nočnej pohostinnosti? Dailymail uvádza túto interpretáciu s určitou dôvtipnosťou, ale je nevyhnutné zvážiť rozmanitosť temperamentov a spánkových návykov predtým, ako urobíme unáhlené závery.

Prečítajte si tiež:   Ktoré zviera na obrázku prvýkrát uvidíte? To vypovedá o vašej osobnosti viac, ako si myslíte!

Snaha o nezávislosť alebo pohodlie: spánok na hrudi vášho partnera

Ako je to teda s chvíľami, keď odpočívame s hlavou opretou o hruď toho druhého a počúvame upokojujúci tlkot srdca? Na prvý pohľad naznačuje totálne splynutie, úkryt pred búrkou každodenného života. Estelle Priamová to však vo svojej analýze naznačuje tento postoj by mohol odrážať hľadanie nezávislosti. Toto gesto, možno nevedomé, plne sa spoliehať na druhých naznačuje potenciálnu túžbu vyniknúť a postaviť sa na vlastné nohy. To rezonuje s potrebou rásť individuálne, dokonca aj v rámci láskyplného zväzku.

Úzkosť a zraniteľnosť: spánok na bruchu

Tu stojíme pred ďalšou záhadnou pózou: ležať na bruchu. V tomto článku publikovanom Súčasná manželkamyšlienka je, že spánok na bruchu môže signalizovať základná úzkosť alebo zraniteľnosť. Je táto poloha v spánku, odhaľovanie chrbta a skrývanie čŕt tváre metaforou strachu ukázať sa taký, aký sme? Možno. Ale tiež môže jednoducho prezradiť preferenciu pohodlia, ktoré táto poloha niekomu ponúka. Jedna vec zostáva istá: pokojný spánok zostáva konečným cieľom, bez ohľadu na to, ako ho dosiahnete.

Prečítajte si tiež:   Ako zvádzať: Tieto vlastnosti mužov sú pre ženy neodolateľné

Veda o spánku a romantických vzťahoch

Okrem fascinujúcich interpretácií, ktoré poskytujú špecialisti na správanie a medziľudské vzťahy, ako je Olga Levancuka, je dôležité zostať zakotvený vo vedeckej realite. v dnešnej dobe žiadny vedecký dôkaz nepodporuje teóriu, podľa ktorej je spánková poloha páru verným zrkadlom stavu ich vzťahu. Každý pár je jedinečný a dôvodov na zaujatie určitej pozície počas noci je viacero a často majú korene v osobnom pohodlí a nie v symptómoch vzťahu.

Ponorte sa do literatúry spiacich sŕdc a tiel

Chcete sa dozvedieť viac o tajnom jazyku spiacich milencov? Osvetové články o vzťah páruTHE spať a sexualita, navrhnuté ako dodatočné čítanie, nám umožňujú preskúmať tieto podzemné spojenia, ktoré nás spájajú a niekedy nám unikajú. Je to príležitosť lepšie pochopiť nielen jemnosti našich nočných interakcií, ale aj ich odrazy v našom každodennom živote.

Prečítajte si tiež:   Ktoré zviera na obrázku prvýkrát uvidíte? To vypovedá o vašej osobnosti viac, ako si myslíte!

Napriek pokušeniu interpretovať každý nočný pohyb ako indikátor zdravia nášho vzťahu sa odporúča opatrnosť. Nezabúdajme, že hoci pozície môžu odhaliť určitú dynamiku, nemali by zakrývať dôležitosť dialógu a vzájomného porozumenia vo dvojici – konkrétnejšie faktory naznačujúce ich šťastie a dlhovekosť.

Photo of author
O autorovi, Kamila Vargová
Zaujímam sa o psychológiu a svoj čas trávim hľadaním nových intelektuálnych výziev, aby som si precvičil myseľ a zároveň si oddýchol.
Úvodná stránka » Psychológia » Spíte v jednej z týchto troch polôh? Mohli by naznačovať koniec vášho vzťahu!